بازدید 52 هزار نفر از موزه های سمنان

به گزارش وبلاگ نیما، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: 52 هزار نفر در سال 98 از موزه های خصوصی و دولتی این استان بازدید کردند.

بازدید 52 هزار نفر از موزه های سمنان

به گزارش وبلاگ نیما به نقل از ایرنا، مهدی جمال اظهار کرد: تعداد بازدیدهای انجام شده متعلق به موزه های تحت نظارت و خصوصی است.

وی بیان نمود: بعضی از موزه های استان سمنان در بناهای تاریخی واقع شده که این تلفیق بنا و اشیای تاریخی و سنتی، بر جذابیت موزه های استان اضافه کرده است.

جمال اضافه کرد: استان سمنان به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرارگیری در راستا جاده ابریشم و برخورداری از ظرفیت های غنی در زمینه های مختلف مانند فرهنگی، تاریخی و طبیعی به عنوان محور توسعه گردشگری کشور انتخاب شده و برای تحقق این راهبرد باید اهتمام ویژه داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان افزود: موزه های استان سمنان از تنوع خوبی برخوردار است و با توجه به اینکه هرکدام از آنها گویای زوایای مختلفی از تاریخ کهن استان به شمار می فرایند، سالانه میزبان گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور است.

در استان سمنان هفت موزه دولتی و پنج موزه خصوصی فعال است و در تمام شهرستان های استان به جز میامی و آرادان موزه وجود دارد.

موزه سنگ و فسیل در مهدیشهر، موزه آب در شاهرود، موزه روستایی در 2 روستای خیج شاهرود و قاطول گرمسار، موزه تاریخ شهر و موزه سکه در سمنان از جمله موزه های بخش خصوصی استان است.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازدید 52 هزار نفر از موزه های سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید 52 هزار نفر از موزه های سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید