فوتی های کرونا در هرمزگان طی دو هفته 3برابر شد

به گزارش وبلاگ نیما، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: فوتی های کرونا در هرمزگان 3 برابر شده است.

فوتی های کرونا در هرمزگان طی دو هفته 3برابر شد

به گزارش مهر، حسین فرشیدی بیان داشت: ابتلاء به کرونا تا هفته آینده 50 درصد افزایش خواهد یافت و تعداد جانباختگان بر اثر کرونا طی دو هفته اخیر سه برابر کل فوتی ها در سه ماه گذشته است.

وی عنوان نمود: بندرعباس در شرایط بسیار حادی قرار گرفته است و بیش از 85 درصد از تخت های بیمارستانی پر است و در صورت تداوم فرایند افزایشی ابتلاء به کرونا تعداد تخت ها جوابگوی احتیاج نیست.

فرشیدی گفت: اکنون 500 تخت ویژه بیماران مبتلا به کووید 19 در استان داریم که 410 تخت پر است و تعداد بیمارانی که طی هفته اخیر بستری می شوند از تعداد ترخیصی ها بیشتر است که این موضوع ضرورت افزایش تخت های بیمارستانی را دو چندان می نماید.

وی عنوان نمود: طی دو مرحله 48 تخت برای بیماران کرونایی بندرعباس به بیمارستان ها اضافه نموده ایم، ولی به زودی دچار کمبود فضا برای بستری شدن بیماران خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه در نظر داریم از ظرفیت بیمارستان های خصوصی و نقاهتگاه ها برای بستری کردن مبتلایان به کرونا استفاده کنیم، اضافه کرد: به دلیل کمبود پرستار و پزشک فضای خدمت دهی به بیماران بسیار شلوغ است.

وی ابرازداشت: از همه فارغ التحصیلان رشته پرستاری و پزشکی برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از همه جای کشور دعوت به همکاری می کنیم.

به گفته فرشیدی، تا کنون 28 هزار تست کووید 19 از هرمزگانی ها گرفته شده و 8 هزار و 400 بیمار کرونایی شناسایی شده است.

وی با اظهار اینکه تا به امروز 165 بیمار کرونایی و مشکوک به کرونا جان باخته اند، بیان داشت: بندرعباس در صدر شمار مبتلایان به کرونا و شهرستان های قشم، بندرلنگه، رودان و میناب در رده های بعدی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: شرایط استان وخیم است و در شرایط قرمز قرار گرفته است و هرروز احتیاجمند 48 تخت برای بستری کردن مبتلایان جدید و بدحال هستیم که این امر احتیاجمند توسعه تجهیزات، کادر درمانی و فضای بیشتر است.

منبع: فرارو

به "فوتی های کرونا در هرمزگان طی دو هفته 3برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتی های کرونا در هرمزگان طی دو هفته 3برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید