خوزستان به شرایط هشدار کرونا بازگشت

به گزارش وبلاگ نیما، سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از قرار دریافت مجدد خوزستان در شرایط هشدار خبر داد.

خوزستان به شرایط هشدار کرونا بازگشت

به گزارش ایسنا، دکتر سیدمحمد علوی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (5 شهریورماه) در استانداری خوزستان، برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر پس از روزهای سخت و پرالتهاب، در آرامش کاملی قرار داریم. افراد زیادی را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادیم که یکی از آن ها، استاد پدرام چهره ماندگار علوم پزشکی بود.

وی اضافه نمود: روزهای سختی پیش رو داریم؛ روز گذشته (4 شهریورماه) وزارت بهداشت، استان خوزستان را در مرحله هشدار قرار داد و باید مردم شرایط این لحظه حساس را بدانند.

وی با اشاره به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در هیات های عزاداری، بیان نمود: گزارش های همکاران ما در شش شب گذشته از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و نگرانی ها از نحوه فعالیت هیات ها را به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان ارسال کرده ام.

در ادامه مهران معلم سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان نیز اظهار کرد: طبق بررسی همکاران ما از فرایند رعایت دستورالعمل های بهداشتی در هیات های عزاداری، رضایت نسبی در برخی شهرستان ها وجود دارد اما در برخی شهرستان ها نیز رعایت نشدن کامل فاصله فیزیکی، تجمع در کنار مواکب و توزیع شربت و چای و قهوه، استفاده نکردن از ماسک توسط برخی صاحبان مواکب و هیات ها و همچنین استفاده نکردن از ماسک توسط مردم گزارش شده است.

وی اضافه نمود: همچنین هنوز برخی به عزاداری های سنتی اصرار دارند به طور مثال در اهواز برخی مراسم عزاداری مانند سال های گذشته برگزار شده و این موضوع هنوز مرتفع نشده است.

سرپرست مدیریت سلامت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به برخورد با هیات هایی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکرده اند، گفت: در یکی از شهرستان های خوزستان، چهار هیات تعطیل شدند و به چند هیات در ماهشهر تذکر داده شد که مسائل رفع شدند. همچنین 113 اخطاریه کتبی در مورد هیات هایی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکرده بودند به سازمان تبلیغات اسلامی صادر شد.

معلم بیان نمود: طبق ارزیابی های اجرا شده، در هیات ها میزان استفاده از ماسک توسط عزاداران 57 درصد و مسئولان و خادمان 68 درصد و میزان رعایت فاصله گذاری 54.5 درصد بوده است.

وی با اشاره به برخی چالش ها در مراسم عزاداری، شرح داد: استقرار مواکب در حاشیه جاده ها، روستاها و حاشیه شهرها، توزیع چای و قهوه در ظروف غیر یکبار مصرف، استفاده نکردن مستمر از ماسک توسط خادمان و عزاداران و ضعف مفرط در توزیع آب و توزیع آب غیر بسته بندی، برخی از چالش های ما هستند.

منبع: فرارو

به "خوزستان به شرایط هشدار کرونا بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوزستان به شرایط هشدار کرونا بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید