از تمام قسمت های این میوه می توانید بهره ببرید؛ از گل تا پوست

به گزارش وبلاگ نیما، نارنج میوه درختچه ای از خانواده مرکبات محسوب می گردد که موطن اصلی آن را به چین ارتباط داده اند و جالب است بدانید؛ این میوه در قرون وسطی به عنوان دارویی توسط پزشکان عرب استفاده می شده است.

از تمام قسمت های این میوه می توانید بهره ببرید؛ از گل تا پوست

به گزارش، نارنج از جمله مرکباتی محسوب می گردد که هم از میوه آن می توان استفاده کرد هم از گل آن، اما این میوه چه طبعی دارد؟

هر 60 گرم یا 1 عدد نارنج دارای 14 کالری انرژی است، که در واقع از میوه های کم کالری بوده و پیشنهاد خوبی برای افزایش سطح سلامت است.

جالب است بدانید، ملکه ایتالیا به نام آناماری دنرولا در قرن شانزدهم میلادی، نخستین بار از عطر گل های نارنج به عنوان معطرکننده دستکش های خود استفاده کرد.

گل های نارنج نیز در ایران به نام بهار نارنج معروف است که بوی بسیار معطر و مطبوعی دارد.

همانطور که می دانید از نارنج و قسمت های مختلف آن می توان استفاده کرد، بعنوان مثال از آب میوه، پوست میوه و گل های آن!

نارنج دارای ترکیبات مختلفی از جمله املاح، ویتامین ها، فلاونوییدها، اسید های گیاهی و اسانس و اثرات محرک هضم، ضدیبوست، انرژی زا، خلط آور، ضدسرفه، آرام بخش، برطرف بدخوابی و تسکین شوک هستند.

آب نارنج به خصوص برای خروج خلط های غلیظ و زردرنگ مفید بوده و از طرفی آب نارنج نارس در بعضی خواص از نوع رسیده آن قوی تر است و به همین دلیل از هر دو نوع رسیده و نارس استفاده می گردد.

از دیگر اثرات آب نارنج می توان به ضدسرطان، ضدحساسیت، آنتی اکسیدان، محافظ کبد، کاهنده قند، کلسترول خون، پایین آورنده پرفشاری خون، کاهش اسیداوریک و محرک سیستم ایمنی بدن اشاره نمود.

رایحه نارنج که از گل آن به دست می آید دارای خواص ضدافسردگی، آرام بخش، ضداسهال، نرم کننده پوست و جلوگیری کننده از شکنندگی مویرگ هاست.

میوه نارنج طبیعتی سرد و خشک دارد.

البته جالب است بدانید، شکوفه نارنج (بهار نارنج) دارای طبیعت گرم و خشک است.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "از تمام قسمت های این میوه می توانید بهره ببرید؛ از گل تا پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از تمام قسمت های این میوه می توانید بهره ببرید؛ از گل تا پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید