ونگر: به آرسنال برنمی گردم، حتی برای تماشای بازی، خوشحالم که لیورپول بدون شکست فصل را به پایان نمی رساند

به گزارش وبلاگ نیما، سرمربی فرانسوی سابق تیم فوتبال آرسنال می گوید تحت هیچ شرایطی به خانه این تیم برنمی گردد و از ناکامی لیورپول برای تکرار رکورد تیم او هم ابراز خوشحالی کرد.

ونگر: به آرسنال برنمی گردم، حتی برای تماشای بازی، خوشحالم که لیورپول بدون شکست فصل را به پایان نمی رساند

به گزارش وبلاگ نیما، آرسن ونگر که سال 2018 با فشار بسیاری از هواداران و رسانه ها پایان به دوران 22 ساله مربیگری اش در آرسنال پایان داد و از این تیم جدا شد، احتمال بازگشتش به این تیم برای تصدی هر پستی را رد کرد.

ونگر 70 ساله که با آرسنال سه بار فاتح لیگ برتر انگلیس شد و اکنون به عنوان مدیر بخش توسعه فوتبال در فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) فعالیت می کند، در گفت و گو با شبکه beIN SPORTS درباره اینکه آیا امکان دارد روزی به آرسنال برگردد حتی به عنوان تماشاگر، گفت: به ورزشگاه امارات برگردم؟ من همیشه به خودم گفتم که آرسنال را برای همیشه و به طور کامل ترک کرده ام. این تصمیمی است که من گرفته ام.

اخیراً از تمایل آرسنال برای استخدام دوباره ونگر در پست های مدیریتی خبرهایی منتشر شده اما ظاهراً او هیچ تمایلی به تصدی آنها ندارد. با این حال توپچی ها در تدارک ساخت یک مجسمه از سرمربی اسطوره ای خود در محوطه بیرون ورزشگاه امارات هستند تا به این شیوه از او تجلیل کرده باشند.

ونگر درباره دوران مربیگری اش در آرسنال گفت: من یک هزار و 235 بازی سرمربی آرسنال بودم و درآن مدت روزهای خوب و بدی را هم تجربه کردم اما همیشه سعی کردم که از ارزش های باشگاه دفاع کنم و فکر می کنم که در انجامش هم پیروز بودم.

اوج پیروزیت های ونگر با آرسنال قهرمانی لیگ برتر انگلیس در سال 04-2003 بود که بدون قبول حتی یک شکست فصل را به پایان رساند. لیورپول در فصل جاری داشت به این هدف نزدیک می شد اما باخت 3 بر صفر غیرمنتظره اش مقابل واتفورد در ماه فوریه شانس تکرار افتخار توپچی ها را از شاگردان یورگن کلوپ گرفت و ونگر از این موضوع خوشحال است.

سرمربی فرانسوی سابق آرسنال گفت: بله، دیدن شکست خوردن لیورپول برایم یک جور حس خوشایند داشت. ما همیشه دوست داریم تنها کسانی باشیم که یک پیروزیت را کسب کرده اند. لیورپول واقعاً در تمام طول فصل عملکرد خوبی داشته اما باختن این تیم نشان می دهد تکرار کاری که ما انجام دادیم بسیار سخت است. به هر حال من آن روز از کلی از هواداران آرسنال پیام دریافت کردم.

ونگر بعد از ترک آرسنال دیگر مربیگری نکرده است. او در پاسخ به این سؤال که امکان دارد دوباره هدایت تیمی را برعهده بگیرد، تأکید کرد: در حال حاضر من خودم را وقف کارم در فیفا کرده ام. فیفا مسئول رسیدگی به 211 فدراسیون است و کارآمد بودن در این شرایط کار سختی است. نمی گویم که دلم برای مسابقات فوتبال تنگ نشده اما فعلاً دارم تلاش می کنم که در حوزه کاری خودم مفید و کارآمد باشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ونگر: به آرسنال برنمی گردم، حتی برای تماشای بازی، خوشحالم که لیورپول بدون شکست فصل را به پایان نمی رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونگر: به آرسنال برنمی گردم، حتی برای تماشای بازی، خوشحالم که لیورپول بدون شکست فصل را به پایان نمی رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید