ماجرای صدور مجوز تردد در ایام کرونایی در فضای مجازی چیست؟

به گزارش وبلاگ نیما، خبرنگاران : پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از ترفند جدید مجرمان سایبری خبر داد که اقدام به تبلیغات جعلی ارائه مجوز عبور و مرور در مناطق غیر مجاز کرده و از این طریق حساب بانکی افراد را خالی می کنند.

ماجرای صدور مجوز تردد در ایام کرونایی در فضای مجازی چیست؟

به گزارش وبلاگ نیما به نقل از ایرنا، سرهنگ جواد جهانشیری رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شهروندان خواست به منظور عبور و مرور از شهرهای با شرایط قرمز کرونایی هرگز فریب تبلیغات جعلی ارائه مجوز عبور و مرور در این مناطق را نخورند.

وی ادامه داد: با رصد و پایش فضای سایبری و شبکه های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس فتا استان تعیین شد تبلیغاتی مبنی بر دریافت وجه به ازای ثبت پلاک و ارائه مجوز ورود به مناطق غیرمجاز توسط افرادی سودجو به منظور دستیابی به اطلاعات حساب بانکی و سایر اطلاعات هویتی شهروندان ایجاد شده است.

جهانشیری اضافه کرد: با توجه به بررسی های اولیه تعیین شد یک ربات تلگرامی، اطلاعات هویتی و خودرو شخص متقاضی را جهت ورود به مناطق قرمز به بهانه اعطای مجوز توسط درگاه جعلی اخذ کرده است و زمانی که کاربر اطلاعات حساب بانکی خود را وارد می سازد، کلاهبردار اقدام به خالی کردن حساب وی می کند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: اقدامات فنی و پلیسی جهت شناسایی عاملین ایجاد درگاه غیر مجاز موصوف در دست اقدام است ولیکن با توجه به گستردگی فضای سایبری مهمترین توصیه به کاربران، توجه به اخبارهای موثق و عدم توجه به پیشنهادات دریافت شده در این خصوص از کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی است.

سرهنگ جهانشیری شرح داد: شهروندان برای دریافت اطلاعات دقیق از عبور و مرور به نواحی قرمز، نارنجی و زرد باید به وسیله رسانه های جمعی مانند صدا و سیما، سایت های معتبر خبری و راهنمایی رانندگی شرایط عبوری را مد نظر قرار داده تا نسبت به ورود و خروج خود کسب تکلیف کنند.

توقیف تخم مرغ های غیر بهداشتی

سرهنگ علی اکبر مرادی سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان حاجی آباد گفت: یکی از تیم های انتظامی پاسگاه باغات، در یکی از محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیونت ایسوزو مشکوک شده و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ مرادی شرح داد: مأموران در بازرسی از کامیون مورد نظر پیروز به کشف 5 تن تخم مرغ فاقد مدرک بهداشتی و قاچاق لازم شدند.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه کارشنان ارزش محموله مذکور را یک میلیارد ریال برآورد کرده اند، خاطر نشان کرد: با هماهنگی به عمل آمده با مرجع قضائی خودرو به همراه محموله توقیف شده برای انجام مراحل قانونی و بررسی بیشتر تحویل اداره دامپزشکی شهرستان شد.

کشف محموله 250 تنی پیاز احتکار شده

سردار مهدی حاجیان فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف 250 تن پیاز احتکار شده به ارزش بیش از 20 میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با همکاری سپاه ناحیه امام سجاد شهر اقبالیه خبر داد و گفت: با دریافت اخباری مبنی بر احتکار مقادیر زیادی پیاز در یک مرغداری متروکه در چوبیندر بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بلافاصله در یک اقدام مشترک عملیاتی، مأموران پلیس امنیت اقتصادی و سپاه ناحیه امام سجاد شهر اقبالیه با هماهنگی بازرسان اداره صنعت و معدن در محل حاضر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با بیان اینکه مأموران در بازرسی از 3 سوله این واحد مرغداری 250 تن پیاز احتکار شده را کشف کردند، گفت: بنابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش این محموله بیش از 20 میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار حاجیان با اشاره به پلمب این واحد مرغداری اضافه کرد: در این رابطه 3 متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی گشتند.

کشف بیش از 12 تن برنج ایرانی احتکار شده

سردار سلمان امیری فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 12 تن و 540 کیلو گرم برنج ایرانی احتکار شده به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون ریال در شهرستان اسدآباد خبر داد و گفت: در راستای طرح سراسری مبارزه با احتکار و گران فروشی کالاهای اساسی، ماموران انتظامی اسدآباد از احتکار مقادیر زیادی برنج ایرانی در یکی از منازل این شهرستان مطلع شدند.

وی افوزد: مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی با تشکیل اکیپی به محل اعزام و در بازرسی از منزل مورد نظر 12 تن و 540 کیلوگرم برنج ایرانی احتکار شده را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان همدان ارزش محموله کشف شده را بنابه نظر کارشناسان مربوطه 2 میلیارد و 800 میلیون ریال عنوان و شرح داد: در این رابطه 2 متهم دستگیر و به مرجع قضائی معرفی گشتند.

دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی شهروندان

سرهنگ علی جاقتصادی رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر دادو گفت: با مراجعه شهروندان و برابر رصدهای کارشناسان این پلیس تعیین شد صفحه ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام ایجاد شده است که با انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی کاربران اقدام به هتک حیثیت آنان می کند.

وی اضافه کرد: پس از جمع آوری مستندات لازم و تحقیقات اولیه از شکات، پرونده ای در اداره پلیس تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد. این مجرم اینترنتی ضمن اعتراف به جرم ارتکابی اش، انگیزه خود را جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدید کنندگان عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان ایلام با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد، گفت: متهم با دسترسی به تصاویر موجود در شبکه های اجتماعی کاربران و انتشار آن ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام و انتشار اکاذیب سبب ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت آن ها شده بود.

کشف بیش از 16 تن آرد احتکار شده

سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف 16 تن و 640 کیلوگرم آرد احتکار شده در شهرستان رضوانشهر خبر داد و گفت: در راستای برخورد با اخلالگران و مفسدان اقتصادی، شناسایی با احتکارکنندگان مواد غذایی و مورد نیاز مردم در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: ماموران انتظامی به صورت گسترده تحقیقات لازم در این زمینه را آغاز کرده و در بازرسی از 5 واحد صنفی در شهرستان رضوانشهر، 16 تن و 640 کیلوگرم آرد احتکاری کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی ملکی گفت: در این راستا 5 متهم 31، 38، 49، 51 و 58 ساله با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی گشتند.

کشف انبار رادیاتور و پکیج احتکار شده

سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی استان لرستان از کشف 310 دستگاه وسایل گرمایشی از نوع پکیج و رادیاتور احتکار شده به ارزش 10 میلیارد ریال خبر داد و گفت: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان در پی کسب خبری مبنی بر احتکار مقادیری پکیج و رادیاتور در یک انبار در خرم آباد، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی اضافه کرد: با شناسایی محل مورد نظر در بازرسی از انبار مذکور 310 دستگاه پکیج و رادیاتور احتکار شده کشف و یک نفر در این رابطه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان لرستان با بیان اینکه کارشناسان ارزش وسایل گرمایشی کشف شده را 10 میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: متهم همراه پرونده به مراجع قانونی معرفی گشت.

زمین خواری 39 میلیاردی در بندرانزلی

سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی استان از کشف زمین خواری و رفع تصرف 2 هکتار و 664 متر مربع از اراضی ملی به ارزش 39 میلیارد و 960 میلیون ریال در شهرستان بندرانزلی خبر داد و گفت: با دریافت گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی در یکی از روستاهای شهرستان بندرانزلی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران کلانتری 13 بندرانزلی با هماهنگی قضائی به همراه کننده اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند در بازدید از زمین مورد نظر تعیین شد، فردی 2 هکتار و 664 متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم خاردار محصور کرده است.

سردار ملکی با بیان اینکه در این رابطه پرونده قضائی تشکیل شد، گفت: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، تمام آثار تجاوز جمع آوری و رفع تصرف انجام شد.

ارشد انتظامی گیلان با اشاره به اینکه متهم 50 ساله این پرونده به مرجع قضائی معرفی گشت گفت: کارشناسان، ارزش ریالی زمین تصرف شده را 39 میلیارد و 960 میلیون ریال برآورد کردند.

منبع: اقتصادنیوز

به "ماجرای صدور مجوز تردد در ایام کرونایی در فضای مجازی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای صدور مجوز تردد در ایام کرونایی در فضای مجازی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید