فاز اول کارخانه نوآوری یزد به بهره برداری می رسد

به گزارش وبلاگ نیما به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، مهدی رحمانی، مدیر عامل کارخانه نوآوری یزد گفت: کارخانه نوآوری استان یزد با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری در عرصه ای به مساحت 17 هزار متر مربع واقع در بافت تاریخی مرکز استان به عنوان دومین کارخانه نوآوری کشور در حال راه اندازی است و تا به امروز عملیات بازسازی و بازسازی آن 60 درصد پیشرفت داشته است.

فاز اول کارخانه نوآوری یزد به بهره برداری می رسد

وی گفت: کارخانه نوآوری یزد ترکیبی از شتابدهنده ها و فضاهای کار اشتراکی است. زیرساخت فیزیکی کارخانه در حال آماده سازی است اما اتفاق مهم حضور ذینفعان و بازیگران اکوسیستم نوآوری برای تعامل با هم است. بر این اساس فراخوانی منتشر کردیم و از تمامی بازیگران این حوزه یعنی صاحبان ایده، کارآفرینان و صاحبان سرمایه دعوت می کنیم که در این کارخانه حضور یابند و برای توسعه شکل گیری اقتصاد دانش بنیان نقش آفرینی نمایند.

وی ادامه داد: راه اندازی این کارخانه به معنی ایجاد فضایی برای هم افزایی جوانان تحصیل نموده و خلاق در کنار کارآفرینان، مربیان کسب وکار و سرمایه گذاران است و توسعه تعاملات آنها موجب رشد اکوسیستم نوآوری کشور نیز می گردد.

مدیر عامل کارخانه نوآوری یزد از ابراز علاقمندی شتابدهنده های صنعتی برای استقرار در فضاهای کار اشتراکی کارخانه نوآوری اطلاع داد و گفت: استان یزد رتبه 5 از نظر صنعتی در کشور را دارد و تا به امروز حدود 8 شتابدهنده از صنایع مختلفی چون فولاد، نساجی، گردشگری و کاشی برای استقرار در این کارخانه اعلام آمادگی نموده اند.

رحمانی گفت: با شروع به کار کارخانه نوآوری یزد، جوانان مستعد و خوش فکر این خطه موثرتر از گذشته، پا به عرصه راه اندازی کسب وکارهای نوین در بخش مرکزی فلات ایران خواهند گذاشت تا با بهره گیری از ظرفیت های کارخانه نوآوری، نه تنها به ارائه خدمات و محصولات خود در یزد که به تصاحب بازارهای تهران و دیگر شهرهای عظیم کشور و حتی به صادرات محصولات فناورانه خود به خارج از مرزهای ایران بیاندیشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فاز اول کارخانه نوآوری یزد به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز اول کارخانه نوآوری یزد به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید