بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش بینی باران در یک روز بدبو

به گزارش وبلاگ نیما، در روزی که بوی بد دوباره به بخش هایی از تهران بازگشته است، دو هشدار از سوی یک وزیر سابق و یک معاون وزیر فعلی درمورد تحولات جامعه ایرانی و افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان مطرح شد. پزشکی قانونی اسامی 148 قربانی شناسایی شده سقوط هواپیما را گفت و هواشناسی هم گفت که بناست برف و باران به کشور بیاید.

بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش بینی باران در یک روز بدبو

گروه اجتماعی وبلاگ نیما در 24 ساعت گذشته 57 خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است که بعضی از این خبرها در ادامه آمده است:

آنالیز درخواست های بازبینی مجدد بسته معیشتی ظرف 6 ماه آینده

حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با بیان اینکه افرادی که در ماه گذشته اعتراض خود را در سامانه معیشتی ثبت کردند می توانند تا 30 دی برای مشاهده نتیجه و درصورت لزوم درخواست بازبینی مجدد اقدام نمایند، گفت: درخواست بازبینی مجدد، شش ماه آینده آنالیز می گردد.

او همچنین با اشاره به آن دسته از افرادی که در لیست یارانه بگیران نبودند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، گفت: این افراد تا 30 دی فرصت دارند که به سایت hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند.

انتقاد پلیس از یک وزارتخانه برای جمع آوری معتادان

سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت نیز امروز در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ حاضر شد و به تشریح گزارش هایی از اقدامات پلیس در مقابله با موادمخدر پرداخت. او گریزی هم به طرح جمع آوری معتادان متجاهر در تهران زده و با اعلام اینکه پلیس مسئول جمع آوری معتادان متجاهر و ساخت اردوگاه برای آنان نیست، رحیمی در این میان از یکی از وزارتخانه ها به دلیل کوتاهی در انجام وظایفش در تفکیک و غربال معتادان دارای صغرسن، کبرسن، بیماری عفونی و ... نیز انتقاد کرد، اما از این وزارتخانه نامی نبرد.

بازگشت بوی مرموز به شهر

بوی بد دوباره به شهر بازگشت و در نقاطی از پایتخت به مشام رسید. در همین رابطه هم شینا انصاری، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در سخنانی گفت که احتمالا گوگرد منشاء بوی نامطبوع تهران است.

شناسایی پیکر قربانیان هواپیمای اوکراینی ادامه دارد

حامد نائیجی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور امروز آخرین شرایط شناسایی پیکر قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی را اعلام نمود و گفت که تا به امروز با تطبیق نمونه های DNA هویت 148 تن از پیکرهای قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی از سوی مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران شناسایی شده و برابر آمارهای پزشکی قانونی تا عصر امروز پیکرهای 57 تن از قربانیان پس از طی تشریفات و مراحل قانونی به خانواده هایشان تحویل داده شده است.

اسامی پیکرهای شناسایی شده قربانیان سقوط هواپیما را می توانید از اینجا ببیند.

هشدارها و دغدغه های وزیر سابق ارشاد درباره تحولات جامعه ایرانی

رضا صالحی امیری، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در نشست آنالیز مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم که از سوی دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید، با انتقاد از اینکه در حال حاضر نسبت بین فرهنگ رسمی و غیررسمی تبدیل به یک گسل شده که فعلا قابل جبران نیست، گفت: واقعیت این است دو جامعه داریم که یکی از تریبون رسمی صحبت می نماید و تریبون دیگر که پر مخاطب تر است در ساختار غیر رسمی جا دارد. او با بیان اینکه رویکرد مدیریتی واپسینی است، گفت: در این جامعه ابتدا بحران هایی اتفاق می افتد و سپس به سراغ آنها می رویم. وقتی از تغییر صحبت می کنیم، از کمیت ها مانند نرخ طلاق حرف می زنیم، اما وقتی تحولات را آنالیز می کنیم، این مطالعات جنبه کیفی دارد و آنها را طی سال ها آنالیز می کنیم.

هشدار تندگویان نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان

محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان امروز در نشست آنالیز مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم که از سوی دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید، حضور داشت و نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان هشدار داد.

او با بیان اینکه تمام مسائل تئوری جامعه را که امروز مطرح می گردد به شکل ملموس و عینی در بین جوانان می بینیم، اظهار کرد: این موضوع بسیار نگران نماینده است.

تندگویان با انتقاد از اینکه مهاجرت نخبگان در کشور از مدت ها پیش شروع شده است، اضافه نمود: مهاجرت جوانان بر دو نوع مهاجرت علمی و مهاجرت اجتماعی است که امروز مورد دوم هم به شکل ملموسی افزایش یافته است. با این فرایند در آینده تنها قشری در کشور باقی می ماند که بجز شبکه های اجتماعی پایگاه دیگری ندارند و به این ترتیب نه تعهد را می آموزند و نه به نظام خانواده پای بند هستند. با دورشدن فرزندان ما از ارزش های خانواده، عدم مهارت فنی آنها و ضعف آموزش و پرورش و افزایش مهاجرت اجتماعی دور از ذهن نخواهد بود.

واکنش معاونت زنان به سخنان مطرح شده در دوبرنامه تلویزیونی

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز امروز به سخنان مطرح شده در دو برنامه پخش شده از رسانه ملی واکنش نشان دادند و با صدور اطلاعیه ای با ابراز تاسف از سخنان اخیر دو مجری و کارشناس در رسانه ملی خواهان عذرخواهی آنها و رسیدگی مسئولان رسانه ملی به آن شد.

برای یاری به سیل زدگان به هر شماره حسابی اعتماد نکنید

اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور امروز در گفت وگویی با وبلاگ نیما از شهفرایندانی که قصد یاری به سیل زدگان را دارند، خواست یاری های خود را به شماره حساب نهادهای رسمی نظیر هلال احمر واریز نمایند و به هر شماره حسابی که برای یاری به سیل زدگان اعلام می گردد، اعتماد ننمایند.

اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور و سومین روز هوای ناسالم در تهران

سازمان هواشناسی هم امروز با صدور اطلاعیه ای از بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور از روز آدینه 27 دی ماه خبرداد. در همین روز شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوای تهران نیز اعلام نمود که کیفیت هوای شهر در امروز همانند دو روز گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

پربازدیدترین ها

در میان اخبار امروز گروه اجتماعی، بعضی خبرها بیشتر مورد توجه مخاطبان وبلاگ نیما قرار داشت که در ادامه پنج خبر پربازدید امروز آمده است:

آخرین آمار تلفات آنفلوآنزا

آنالیز درخواست های بازبینی مجدد بسته معیشتی ظرف 6 ماه آینده

علت نوبت دهی های طولانی در اتاق های عمل چیست؟

تقویم تعطیلات مدارس در کشورهای مختلف

به 210 مدرسه استاندارد اوتیسم احتیاج داریم

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش بینی باران در یک روز بدبو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش بینی باران در یک روز بدبو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید