سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید کرونا خارج از کنترل نیست

به گزارش وبلاگ نیما، سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه گفت گونه جدید ویروس کرونا که در انگلیس کشف شده است با وجود داشتن سرعت بیشتر شیوع، خارج از کنترل نیست.

سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید کرونا خارج از کنترل نیست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیما، ماریا ون کرخوف، مدیر بخش همه گیری سازمان دنیای بهداشت در یک کنفرانس خبری گفت بر اساس آنچه به این نهاد بین المللی اعلام شده است آنها در حال آنالیز افزایش نرخ تکثیر ویروس از 1.1 به 1.5 هستند.

به گزارش یورونیوز، مایکل رایان، مدیر برنامه فوریت های بهداشتی سازمان دنیای بهداشت هم با بیان اینکه میزان تکثیر در مراحل مختلف این همه گیری گاهی بالاتر از 1.5 بوده و کنترل شده است گفت: شرایط فعلی نیز خارج از کنترل نخواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ نیما بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ نیما بخوانید. (کلیک کنید)

او در ادامه تأکید کرد: حتی اگر فرایند همه گیری این ویروس تشدید شده باشد نیز می توان جلوی آن را گرفت.

این مقام ارشد سازمان دنیای بهداشت در ادامه با ابراز اینکه اقدامات فعلی، اقدامات مناسبی هستند، گفت: ما باید آنچه را تا به حال انجام داده ایم شدیدتر کنیم و در زمان بیشتری ادامه دهیم تا مطمئن شویم می توانیم این ویروس را تحت کنترل درآوریم.

این در حالی است که مت هانکوک، وزیر بهداشت انگلیس روز یک شنبه بیان کرد که گونه جدید ویروس کرونا از کنترل خارج و باعث نگرانی میان اروپاییان شده است.

بسیاری از کشورهای دنیا از روز یکشنبه مرزهای خود را به روی مردم انگلیس و آفریقای جنوبی برای جلوگیری از گسترش بیشتر گونه جدید ویروس کرونا بسته اند. آفریقای جنوبی نیز با گونه دیگری از ویروس کرونا روبرو بوده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید کرونا خارج از کنترل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: گونه جدید کرونا خارج از کنترل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید