دمشق: ائتلاف آمریکا در رقه، هزاران نفر را به قتل رساند

به گزارش وبلاگ نیما، وزارت خارجه سوریه با اشاره به جنایات آمریکا در سوریه و سایر کشورها، تأکید کرد که باید درباره این جنایات، تحقیقات بین المللی صورت گیرد.

دمشق: ائتلاف آمریکا در رقه، هزاران نفر را به قتل رساند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیما، وزارت خارجه سوریه به مناسبت هفتادمین سالگرد روز جهانی حقوق بشر بیانیه ای منتشر کرد.

دمشق در این بیانیه از تجاوزات سازمان یافته دولت های آمریکا در زمینه حقوق بشر علیه ملت های جهان انتقاد و تأکید کرد که تا کنون حتی، آن مهاجران مستضعفی که به اراضی آن (آمریکا) پناه می برند، از این جنایات در امان نیستند.

خبرگزاری رسمی روسیه به نقل از دمشق گزارش داد که جنایات ائتلاف غیر قانونی بین المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا علیه غیر نظامیان سوری شاهد مثال است و تأکید کرد که ائتلاف آمریکا در شهر رقه، هزاران نفر را به قتل رساند و این شهر را به صورت کامل، بر سر ساکنانش تخریب کرد.

وزارت خارجه سوریه این جنایات ائتلاف آمریکا را نقض آشکار معاهدات حقوق بشر، قواعد حقوق بین الملل و حقوق بشر بین الملل دانست و از استفاده آمریکا از بمب های ممنوعه فسفر علیه زنان و بچه ها سوریه انتقاد کرد.

دمشق توضیح داد، باید درباره جنایات آمریکا علیه انسانیت و حقوق بشر در همه مناطق جهان از جمله ویتنام، عراق، افغانستان، آمریکا، زندان های ابوغریب و گوانتانامو و زندان های مخفیانه در اروپا، یک تحقیق بین المللی صورت گیرد.

دمشق در خاتمه خاطر نشان کرد، پروتوکولهای حقوق بشری برای تأکید بر محکومیت اقدامات آمریکا و تجاوزات این کشور در زمینه حقوق بشر است و همه کشورهای جهان باید با تشریک مساعی، به واشنگتن اجازه ندهند که از حقوق بشر به عنوان ابزاری برای سرکوب اراده و خواست سایر ملت ها استفاده نمایند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "دمشق: ائتلاف آمریکا در رقه، هزاران نفر را به قتل رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: ائتلاف آمریکا در رقه، هزاران نفر را به قتل رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید