کرملین: کار های جمهوری چک و بلغارستان قابل تحمل نیست

به گزارش وبلاگ نیما، سخنگوی کرملین امروز (پنج شنبه) اظهار داشت، روسیه آماده برقراری روابط خوب با همه کشورهاست، اما آمریکا و اروپا تمایلی به قبول این مساله ندارند.

کرملین: کار های جمهوری چک و بلغارستان قابل تحمل نیست

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ نیما، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: تمایل روسیه برای برقراری روابط خوب حائز اهمیت است. اما به دلایلی واشنگتن و بروکسل و کشور های اروپایی با یک دندگی نمی خواهند به این موضوع گوش دهند.

وی تاکید نمود: به رغم تمامی اختلاف نظر ها در اروپا و آمریکا، تجار خارجی همچنان به کار کردن در بازار روسیه علاقه دارند و دولت مسکو نیز به حفظ یک محیط سرمایه گذاری جذاب علاقه مند است.

وی ضمن تاکید بر اینکه روسیه اقدامات کنونی جمهوری چک را تحمل نخواهد کرد، گفت: کار هایی که اکنون جمهوری چک انجام می دهد و بلغارستان، کشور های حوزه بالتیک و دیگر کشور ها به اسم همبستگی به آن می پیوندند، قابل تحمل نیست و ما آن را نخواهیم پذیرفت.

رسانه های بلغارستان گزارش داده اند که شش شهروند روسیه به مشارکت در انفجار ها در کارخانجات و انبار های تسلیحاتی متهم شده اند به طوری که سه تن از آن ها به کوشش برای به قتل رساندن امیلیان گبرف، تاجر بلغاری متهم شده اند. دادستان های بلغارستان در حال حاضر مشغول آنالیز چهار انفجار در انبار های تسلیحاتی از سال 2011 تا 2020 میلادی هستند.

17 آوریل نیز پراگ بیان کرد که 18 دیپلمات روسی به اتهام عضویت در سرویس جاسوسی روسیه از کشور اخراج می شوند. مسکو با اخراج 20 دیپلمات جمهوری چک این اقدام را تلافی کرد و باعث شد تا پراگ در واکنش دستور اخراج دیپلمات های روسی بیشتری را صادر کند.

پسکوف در این باره گفت: روسیه به اقدامات غیرقابل قبول و تحریک آمیز بلغارستان و جمهوری چک واکنش نشان خواهد داد.

وی اضافه نمود: برنامه های تلافی جویانه ای وجود دارند که روسیه به آن ها واکنش نشان خواهد داد. این اقدامات تحریک آمیز غیرقابل قبول و این اتهامات بی پایه و اساس و غیرقابل قبول بدون پاسخ نخواهند ماند. در هر صورت هرگونه اقدام روسیه در چهارچوب منافع مان صورت خواهد گرفت.

سخنگوی کرملین همچنین توضیح داد: مسکو هیچ اطلاعات جدیدی از سوی دفتر ریاست جهوری اوکراین در رابطه با نشست میان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و وولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی اش دریافت نکرده است.

وی گفت: مشاوران سیاسی رهبران چهار کشور عضو توافقات مینسک هرگز دست از کوشش بر نمی دارند و همواره بایکدیگر در ارتباط هستند. دیمیتری کوزاک، معاون رئیس دفتر کرملین با دفتر ریاست جمهوری اوکراین ارتباط دائمی دارد. دفتر ریاست جمهوری اوکراین هیچ اطلاعات دقیقی ارائه نکرده است.

پسکوف توضیح داد: پوتین آماده ملاقات با زلنسکی و مذاکره درباره روابط دوجانبه با اوکراین است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کرملین: کار های جمهوری چک و بلغارستان قابل تحمل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: کار های جمهوری چک و بلغارستان قابل تحمل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید