دلیل فرایند کاهش شیوع کرونا، مشارکت خوب مردم در رعایت پروتکل ها

به گزارش وبلاگ نیما، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان گفت: مشارکت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی خوب بوده است.

دلیل فرایند کاهش شیوع کرونا، مشارکت خوب مردم در رعایت پروتکل ها

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ نیما، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان در ارتباط تلفنی با رادیو ایران اظهار کرد: خدارا شکر مشارکت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی خوب بوده است. همکاران ما هم با همه جان و دل کوشش می نمایند تا به همنوعان خود خود رسانی نمایند.

وی با بیان اینکه شرایط امکانات و تجارب پزشکان از قبل بهتر شده است گفت: فرایند بستری و فوتی مقداری کم شده است، اما فرایند رفتار این ویروس اینقدر پیچیده است. همه نتایج مثبتی که داریم تاثیر عملکرد مردم در یک ماه گذشته است. امیدواریم همین فرایند ادامه داشته باشد.

وی در خصوص شرایط فراوری واکسن اضافه نمود: برای فراوری واکسن تمام جهان در حال کوشش هستند. هنوز هم در خصوص بیماری واگیر موثرترین راه واکسن است. همواره زمان زیادی طول کشیده است تا واکسن ها کشف شده اند، اما بعضی بیماری ها هنوز واکسن ندارد. واکسن برای اینکه به مرحله کار برسد سه مرحله در کارآزمایی بالینی را باید بگذراند. ابتدا باید روی 100 نفر آزمایش گردد و بعد روی طیف هزار نفر برود که موثر بودن و ایمن بودنش اثبات گردد و بعد باید روی 30 هزار تا 40 هزار نفر تست گردد و بعد بی خطر بودن آن اثبات گردد. هنوز تاییدیه ای برای واکسن روسیه صادر نشده است.

لاری یادآور شد: مطالعاتی که در این بیماری شده است نشان می دهد که بعد از مدتی آنتی بادی از بدن این بیماران بیرون رفته است و این ما را نگران می نماید. اینکه اصلا می گردد برای 8 میلیارد جمعیت کره زمین واکنس فراوری کرد نیز موضوعی پیچیده است.

وی اعلام کرد: امیدوارم ایام محرم یاری کند تا با توسل به اهل بیت سلامت مردم را به دست بیاوریم. پزشکان و کادر درمانی زندگی شان با درد مردم عجین شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دلیل فرایند کاهش شیوع کرونا، مشارکت خوب مردم در رعایت پروتکل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل فرایند کاهش شیوع کرونا، مشارکت خوب مردم در رعایت پروتکل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید