کشف روش جدید برای مقابله با ویروس اچ آی وی

به گزارش وبلاگ نیما، محققان دانشگاه کالیفرنیا روش جدیدی برای نابودی ویروس اچ آی وی که در درون سلول های بدن انسان مخفی می گردد ابداع نموده اند و می گویند این روش بسیار موثر است.

کشف روش جدید برای مقابله با ویروس اچ آی وی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ نیما به نقل از نیواطلس، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا روش جدید را طراحی نوعی سوئیچ سلولی توصیف نموده اند که می تواند ویروس اچ آی وی خفته در درون سلول های بدن را به طور کامل نابود کند.

در حال حاضر برای درمان مبتلایان به ویروس اچ آی وی از یک روش ضدویروسی وقت گیر استفاده می گردد که جلوی تبدیل عفونت اچ آی وی به ایدز را می گیرد. اما این روش درمانی کامل و قطعی نیست و ویروس اچ آی می می تواند تا مدت ها در درون بدن مخفی بماند و به محض توقف درمان فعالیت مخرب خود را ادامه دهد.

یافتن روشی برای نابودی ویروس اچ آی وی تا به حال به نتیجه نرسیده ولی دانشمندان می گویند با استفاده از یک مولکول ویژه آر ان ای می توان به جنگ اچ آی وی رفت.

اسید ریبونوکلئیک یا آر اِن اِی همراه با دی ان ای و پروتئین، سه مولکول درشت اصلی می باشد که وجود آن برای همهٔ گونه های شناخته شدهٔ زیستی، لازم است. آر ان آ هم مانند دی ان آ دارای زنجیرهٔ بلندی می باشد که شامل اجزای سازنده ای به نام نوکلئوتیدها می باشد.

این مولکول آر ان ای فعلا قادر به کنترل ژن های تشکیل دهنده اچ آی وی در درون سلول ها بوده و محققان می گویند امیدوارند در آینده از این طریق آنها را به طور کامل از کار بیندازند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشف روش جدید برای مقابله با ویروس اچ آی وی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف روش جدید برای مقابله با ویروس اچ آی وی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید