مقامات آمریکا در پی برکنار کردن وزیر بهداشت هستند

به گزارش وبلاگ نیما، به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، مقامات دولت آمریکا به دنبال عملکرد ضعیف وزیر بهداشت این کشور در مقابله با شیوع ویروس کرونا در پی جایگزین کردن او هستند.

مقامات آمریکا در پی برکنار کردن وزیر بهداشت هستند

به گزارش به نقل از پایگاه خبری هیل، مقامات دولت دونالد ترامپ پس از انتقاد شدید از عملکرد ضعیف الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، در مقابله با گسترش ویروس کرونا در نخستین روز های شیوع این بیماری در آمریکا، به دنبال جایگزین کردن وی با فرد دیگری هستند. شش منبع آگاه این موضوع را به روزنامه وال استریت ژورنال اطلاع داده اند.

به گفته منابع این روزنامه آمریکایی، در حالی که دولت ترامپ مراتب قدردانی خود را از فعالیت های نیرو های ارشد وزارت بهداشت و خدمات درمانی در مدت زمان شیوع بیماری کرونا ابراز داشته، تاکید نموده که درباره عملکرد ایزار در هفته های اخیر انتقاد های زیادی وجود داشته است.

البته این مقامات به روزنامه نگفته اند که آیا تغییر وزیر بهداشت قریب الوقوع است یا نه.

اوایل این ماه رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این پرسش که چرا زودتر در صدد مقابله با شیوع ویروس کرونا برنیامد، در توئیتی نوشت، ایزار خیلی دیر وی رادر جریان امور قرار داد.

جود دیر، سخنگوی کاخ سفید، هرگونه برکناری در آینده نزدیک را تکذیب کرد. او به روزنامه وال استریت ژورنال گفت: وزارت بهداشت و خدمات انسانی تحت سرپرستی ایزار همچنان به رسیدگی به تعدادی از اولویت های رئیس جمهور ادامه می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مقامات آمریکا در پی برکنار کردن وزیر بهداشت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات آمریکا در پی برکنار کردن وزیر بهداشت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید