لزوم توزیع بیشتر لباس و تجهیزات حفاظتی شخصی در بیمارستان ها

به گزارش وبلاگ نیما، رئیس انجمن متخصصین بیهوشی گفت: کمبود لباس و تجهیزات حفاظتی شخصی در برخی از مناطق و بیمارستان های کشور گزارش شده است.

لزوم توزیع بیشتر لباس و تجهیزات حفاظتی شخصی در بیمارستان ها

علیرضا سلیمی رئیس انجمن متخصصان بیهوشی در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به تلاش شبانه روزی پزشکان و پرستاران برای مقابله با بیماری کووید 19 اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم امروز کشور و حتی دنیا بحث شیوع بیماری کووید 19 است به طوری که این موضوع یکی از دغدغه های اصلی کادر پزشکی و پرستاران همچنین سایه ارائه دهندگان خدمات حوزه سلامت در بیمارستانها و مراکز درمانی محسوب می شود.

او ادامه داد: متخصصان بیهوشی و متخصصان مراقبت های ویژه بیشتر از سایرین به دلیل ارتباط نزدیکی آنها با بیماران مبتلا به کووید 19 در معرض خطر قرار دارند؛ برخی از همکاران و متخصصان بیهوشی برای ارائه خدمت به بیماران و مراجعه کنندگان در حدود دو هفته به طور مستمر مستقر هستند.

آخرین آمار کرونا در ایران؛ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 2922 نفر افزایش یافت

سلیمی تاکید کرد : من از مسئولان ذیربط درخواست دارم که لباس و تجهیزات حفاظتی شخصی ویژه پرسنل حوزه سلامت بیشتری در اختیار آنها در سراسر کشور قرار بگیرد تا در هنگام خدمت رسانی به مردم چار مسائل جدی نشوند.

رئیس انجمن متخصصین بیهوشی گفت: تعدادی از همکاران متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه به دلیل اعتقادات نزدیک آنها عارضه مبتلا و در بیمارستان بستری شده اند.

او گفت بر اساس گزارش های دریافتی در برخی از نقاط کشور کمبودهایی در زمینه وسایل حفاظتی شخصی ویژه در حوزه سلامت گزارش شده است که امیدوارم این موضوع هر چه سریعتر برطرف شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لزوم توزیع بیشتر لباس و تجهیزات حفاظتی شخصی در بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توزیع بیشتر لباس و تجهیزات حفاظتی شخصی در بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید