راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر

به گزارش وبلاگ نیما، مدیر مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: طبق مصوبه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، اول اردیبهشت سال جاری مصوبه تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ شده و مجوز راه اندازی این صندوق نیز به زودی صادر خواهد شد.

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ نیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حسین خالقی، مدیر مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: با همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ماموریتی که در خصوص تاسیس صندوق پژوهش و فناوری تعریف کردند، از حدود یک سال قبل مقدمات ایجاد صندوق پژوهش و فناوری آماده و مذاکرات به منظور انتخاب سهامداران بخش خصوصی آغاز شد.

خالقی اضافه کرد: بر طبق مصوبه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، در تاریخ اول اردیبهشت سال جاری مصوبه تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ شده و مجوز راه اندازی این صندوق نیز به زودی صادر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر یک صندوق 100 میلیارد ریالی خواهد بود که در این صندوق به جز دانشگاه، چند شرکت معتبر از بخش خصوصی سهامدار هستند و سهم دانشگاه در این صندوق 34 درصد است.

خالقی اضافه کرد: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر یکی از بازوهای مدیریت فناوری و توسعه نوآوری و مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جهت حمایت از طرح ها و ایده های فناورانه دانشگاه خواهد بود و راه اندازی این صندوق به تکمیل فرآیند تجاری سازی و تبدیل ایده به محصول و ورود محصولات به بازار کمک خواهد نمود.

وی گفت: براساس اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر می تواند فعالیت های متنوعی از جمله ارائه تسهیلات بصورت وام، سرمایه گذاری در طرح های فناورانه، لیزینگ و صدور ضمانت نامه را انجام دهد.

خالقی اضافه کرد: این صندوق همچنین می تواند به عنوان کارگزار ارگان های دولتی عمل کند که از جمله آن تسهیلات و اعتباراتی است که از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید