خبرنگاران 384 نفر از کادر درمانی سقز به کرونا مبتلا شدند

به گزارش وبلاگ نیما، سنندج - خبرنگاران - رییس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: از اسفند سال گذشته تا کنون 384 نفر از کادر بهداشتی و درمانی این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شدند که یک نفر از آنان اولین شهید سلامت استان کردستان شد.

خبرنگاران 384 نفر از کادر درمانی سقز به کرونا مبتلا شدند

دکتر انور بهرامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ نیما گفت: کرونا همچنان می تازد و برای پیشگیری موثر و کارآمد از این ویروس کشنده، زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است. وی با اشاره به اینکه در هر سه بیمارستان سقز، بیماران کرونایی بستری هستند، اضافه کرد: دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان امام خمینی (ره) راه اندازی شده و ظرفیت پذیرش این مرکز هم افزایش یافته است.

بهرامی با بیان اینکه بستری بیماران کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) سقز تجمیع می شود، اضافه کرد: از ابتدای شروع کرونا، 9 هزار و 51 تست از مردم گرفته شده است.

وی یادآور شد:26 واحد صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند، اخطار گرفته همچنین 26 واحد پلمب و پرونده 46 واحد هم به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

این پزشک متخصص داخلی با اشاره به خطر ابتلای افراد بالای 60 سال به کرونا اضافه کرد: تا به امروز 400 فرد بالای 60 سال و یک هزار و 503 نفر کمتر از این سن به بیماری کووید19 مبتلا شده و 100 نفر نیز فوت کرده اند.

بهرامی با بیان اینکه عادی شدن و بی توجهی مردم به این بیماری از مسایل جدی است لذا اصحاب رسانه باید هشدارهای لازم را در راستایی پیشگیری هرچه بیشتر مردم اطلاع رسانی کند.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 384 نفر از کادر درمانی سقز به کرونا مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 384 نفر از کادر درمانی سقز به کرونا مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید