خبرنگاران افزایش غلظت آلاینده ها در کلانشهرها؛ ورود سامانه بارشی جدید

به گزارش وبلاگ نیما، تهران - خبرنگاران - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز جمعه (16 اسفندماه) با سکون هوا شاهد افزایش غلظت آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم بود اما پیش بینی شده که اواخر وقت امروز سامانه بارشی جدیدی از غرب و وارد کشور شود که موجب بارش خفیف برف و باران در برخی از نقاط کشور می شود.

خبرنگاران افزایش غلظت آلاینده ها در کلانشهرها؛ ورود سامانه بارشی جدید

کبری رفیعی امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار علمی وبلاگ نیما افزود: امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود که با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت برای گروه های حساس ناسالم خواهد بود.

وی گفت: امروز در استان های سمنان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و در بعدازظهر در جنوب خوزستان وزش باد شدید رخ می دهد که در برخی ساعات موجب ریزش گرد و خاک در برخی از این مناطق خواهد شد.

رفیعی ادامه داد: از اواخر وقت امروز با ورود سامانه بارشی به کشور بارش خفیف برف و باران در مناطقی از شمال غرب و غرب آغاز می شود، شنبه گستره بارش علاوه بر شمال غرب و غرب مناطقی از دامنه های مرکزی زاگرس مرکزی را نیز در بر می گیرد، یکشنبه در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و بعدازظهر در ارتفاعات جنوب شرق بارش پراکنده رخ خواهد داد، این سامانه دوشنبه در بخش هایی از جنوب شرق موجب بارش پراکنده باران و برف می شود و از اواخر وقت از خاک کشور خارج خواهد شد.

وی گفت: از دوشنبه و طی روز سه شنبه و با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می شود همچنین یکشنبه دمای هوا در شمال غرب و غرب و سواحل شمالی بین 4 تا 6 درجه کاهش می یابد.

غبار محلی در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران صاف در برخی ساعات غبار محلی، در بعدازظهر افزایش ابر و شب صاف خواهد بود، کمینه دمای امروز صبح پایتخت 6 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به 17 درجه بالای صفر می رسد.

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای 9 درجه زیر صفر و اهواز 27 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افزایش غلظت آلاینده ها در کلانشهرها؛ ورود سامانه بارشی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش غلظت آلاینده ها در کلانشهرها؛ ورود سامانه بارشی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید