تجلیل از آرون سورکین و کلویی ژائو در جشنواره سن فرانسیسکو

به گزارش وبلاگ نیما، آرون سورکین و کلویی ژائو در جشنواره فیلم سن فرانسیسکو تجلیل می شوند.

تجلیل از آرون سورکین و کلویی ژائو در جشنواره سن فرانسیسکو

به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم سن فرانسیسکو فیلمسازان منتخب سال جاری را معرفی کرد و بیان کرد آرون سورکین و کلویی ژائو 9 دسامبر (19 آذر) در این جشنواره که به صورت مستقیم پخش می گردد، تجلیل می شوند.

سورکین که کارگردانی محاکمه شیکاگو 7 را انجام داده و اکنون در نتفلیکس به صورت استریم در دسترس است جایزه کانبار را برای روایت و قصه گویی دریافت می نماید و ژائو که کارگردان فیلم سرزمین آوارگان بوده جایزه ایروینگ لوین را برای کارگردانی دریافت می نماید.

آن لی مدیر این جشنواره ضمن ابراز خوشحالی از تجلیل از این دو چهره با استعداد گفت این برنامه به صورت مجازی برگزار می گردد.

جایزه کانبار که برای اهمیت قصه گویی و روایت اهدا می گردد به نام موریس کانبار است که از اعضای هیات مدیره فیلم سن فرانسیسکو بود و همیشه از فیلمسازان مستقل حمایت می کرد. لولو وانگ، بوتس رایلی، امیلی گوردون و کمیل نینجانی، تام مک کارتی، پل شرایدر، استیون گاهان و اریک راث از دریافت کنندگان این جایزه در سال های اخیر بوده اند.

سورکین جایزه اسکار را برای فیلمنامه اقتباسی برای فیلم شبکه اجتماعی دریافت کرد و اولین بار کارگردانی را با بازی اقتصادی تجربه کرد.

جایزه ایروینگ ام لوین نیز که برای تجلیل از کارگردانی اهدا می گردد هر سال به یکی از برترین کارگردان ها اهدا می گردد و به یاد بنیانگذار جشنواره بین المللی فیلم سن فرانسیسکو نام گذاری شده است که این جشنواره را سال 1957 تاسیس کرد. ماریل هلر، استیو مک کویین، کاترین بیگلو، میرا نیر، گی یرمو دل تورو، ریچارد لینک لیتر، فیلیپ کافمن، کنت برانا، اولیور استون، والتر سالاس و فرانسیس فورد کاپولا در سال های اخیر از دریافت کنندگان این جایزه بوده اند.

اولین فیلم بلند ژائو کارگردان و فیلمنامه نویس چینی ترانه هایی که برادرانم به من آموختند بود که اولین بار در جشنواره فیلم ساندنس 2015 اکران شد. فیلم دوم وی سوارکار در جشنواره فیلم کن و در بخش دو هفته کارگردان های سال 2017 به نمایش درآمد و جایزه سینمای هنری را دریافت کرد و پیروز به کسب جایزه بهترین فیلم در جوایز گاتام 2018 شد. فیلم جدید وی سرزمین آوارگان با بازی فرانسیس مک دورماند ماه پیش برای نخستین بار در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و شیر طلای جشنواره را از آن خود کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تجلیل از آرون سورکین و کلویی ژائو در جشنواره سن فرانسیسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجلیل از آرون سورکین و کلویی ژائو در جشنواره سن فرانسیسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید