امکان واگذاری پروژه شهر سلامت شیراز به یک سرمایه گذار بخش خصوصی

به گزارش وبلاگ نیما، محمد علی افشانی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه گردشگری فارس گفت: طرح جامع گردشگری که برای استان در نظر گرفته شده محدود است و باید طرحی تهیه گردد که در حد و اندازه فارس و گردشگری این استان باشد.

امکان واگذاری پروژه شهر سلامت شیراز به یک سرمایه گذار بخش خصوصی

وی با بیان اینکه نگاه ها نسبت به زمان تهیه این طرح تغییر نموده، اضافه کرد: باید طرحی تهیه گردد که به جای تئوری بودن طرحی کاربردی باشد.

استاندار فارس توضیح داد: گردشگری امروز برای فارس یک مسئله حیاتی است چرا که ایجاد اشتغال در این حوزه نسبت به سایر حوزه ها سهل الوصول تر است و با توجه به شرایط فارس باید از آن استفاده کرد.

افشانی تاکید نمود: این که در حوزه گردشگری در چه رتبه ای قرار بگیریم مهم نیست بلکه نکته مهم آن است که طی هر ماه چه تعداد پروژه در این حوزه اجرا کنیم و چه قدر سرمایه به وسیله این صنعت برای استان به دست آوریم.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم که هر روز یک قدم در صنعت گردشگری به جلو برداریم و زیرساخت های گردشگری را اصلاح و فرصت حضور گردشگران را در استان فراهم کنیم تا در نتیجه آن در فارس شغل ایجاد گردد و رتبه گردشگری برایمان مهم نیست.

استاندار فارس گفت: فارس در بین تمام استان های کشور از لحاظ گردشگری بی نظیر است در حالی که هر یک از استان ها ممکن است یک یا دو مورد از جاذبه های گردشگری را داشته باشند فارس دارای تمام جاذبه های گردشگری تاریخی، ادبی، مذهبی و طبیعی است.

افشانی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های گردشگری باید یکی از اولویت های استان باشد گفت: سرمایه گذاری اعلام نموده که چنان پروژه شهر سلامت به وی واگذار گردد حاضر است به طور کامل این پروژه را به اتمام برساند و تحویل دهد.

وی اضافه کرد: باید موضوع واگذاری زمین پروژه که هم اکنون در اختیار منطقه ویژه مالی است آنالیز گردد و چنانچه امکان این واگذاری به سرمایه گذار فراهم باشد این موضوع اعلام می گردد.

استاندار فارس گفت: باید به دنبال طرح های عملیاتی و اجرایی در حوزه گردشگری استان بود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری جشنواره خوراک های سنتی فارس از 25 تا30 آذر بیان نمود: برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی بودجه بندی در هتلداری، همایش علمی گردشگری خوراک، جشنواره نقاشی برای بچه ها و نوجوانان و آئین گرامیداشت شب یلدا از جمله برنامه های اصلی این جشنواره است.

مصیب امیری گفت: ثبت خوراکی های سنتی استان به عنوان میراث ناملموس مسئله ای است که در گذشته به آن پرداخته نشده و بنابراین این جشنواره زمینه ای فراهم می نماید تا بتوانیم پرونده ثبت 80 خوراک سنتی فارس را آماده کنیم.

وی در پاسخ به یکی از حاضران جلسه درباره ثبت جهانی نشدن ارگ کریم خان به علت وجود هتل آسمان گفت: پرونده ثبت جهانی ارگ کریم خان 70 درصد آماده شده بود و طی بازدیدی که نماینده یونسکو داشت خاطرنشان کرد اگر هتل آسمان ساخته گردد امکان ثبت این اثر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نباید منافع شهر را فدای مسائل یک سرمایه گذار کرد اضافه کرد: سرمایه گذار هتل نیز در این زمینه مقداری تعامل نکرد و اگر با ضوابط به این امر پرداخته می شد دیگر موضوع به چنین مسائلی کشیده نمی شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "امکان واگذاری پروژه شهر سلامت شیراز به یک سرمایه گذار بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان واگذاری پروژه شهر سلامت شیراز به یک سرمایه گذار بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید