اسپر: نیروهای بیشتری را به بغداد برای حفاظت از سفارت اعزام می کنیم

به گزارش وبلاگ نیما، وزیر دفاع آمریکا اطلاع داد که نیروهای بیشتری به بغداد اعزام خواهند شد تا از سفارت این کشور محافظت نمایند.

اسپر: نیروهای بیشتری را به بغداد برای حفاظت از سفارت اعزام می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیما، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه گفت که پنتاگون نیروهای بیشتری را به بغداد برای حمایت از سفارت این کشور اعزام خواهد نمود.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه آمریکا طی بیانیه ای خاطرنشان کرد که در جریان تظاهرات در برابر سفارت این کشور در بغداد، کسی وارد محوطه این سفارت نشده و برنامه ای برای تخلیه سفارت ندارد.

ساعتی پیش نیز مقام های آمریکایی به رویترز گفته اند انتظار می رود دولت این کشور تفنگداران دریایی بیشتری را در سفارت آمریکا در بغداد مستقر کند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده 100 تفنگدار دریایی قرار است در سفارت آمریکا در بغداد مستقر شوند. (جزئیات بیشتر)

سفارت آمریکا در بغداد از صبح امروز صحنه اعتراضات ضد آمریکایی است. واشنگتن از اتباع خود خواست از نزدیک شدن به این مجموعه خودداری نمایند.

این سفارتخانه همچنین از شهروندان آمریکایی خواست تا هوشیار بوده و تدابیر امنیتی را در دستور کار قرار دهنده است.

جنگنده های ارتش آمریکا، یکشنبه شب، چند مقر گردان های حزب الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای این حمله را تأیید کرد.

منابع الحشد الشعبی نیز خاطرنشان کردند که در این حمله هوایی، دستکم 28 نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ 45 شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اسپر: نیروهای بیشتری را به بغداد برای حفاظت از سفارت اعزام می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپر: نیروهای بیشتری را به بغداد برای حفاظت از سفارت اعزام می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید