آبرسانی به روستای چم کبود معمولان

به گزارش وبلاگ نیما، عملیات اجرایی انتقال آب شرب به روستای چم کبود معمولان در استان لرستان از سر گرفته شد.

آبرسانی به روستای چم کبود معمولان

به گفته وبلاگ نیما به نقل از تسنیم، با پیگیری های انجام گرفته مشکل خط انتقال آب شرب به روستاهای چم کبود و چم شهران معمولات برطرف شده و عملیات اجرایی آغاز شده است و تا اوایل مهرماه آب شرب به چم کبود معمولان می رسد. روستای چم کبود گاو زرده روستایی در پنج کیلومتری جنوب معمولان و در ضلع شرقی رودخانه کشکان از جمله روستاهایی است که در سیلاب فروردین ماه 98 به زیر آب رفت و به طور 100 درصد تخریب شد.

روستای چم کبود از سیلاب فروردین ماه سال 98 به دلیل اینکه مخزن و زیرساخت های آب شرب را سیلاب با خود برده بدون آب شرب بهداشتی است که مشکلاتی را برای اهالی به وجود آورده که بعد از انتشار گزارش هایی، آب و فاضلاب استان لرستان به پای کار آمد و کمتر از یک ماه، مشکل آب این روستا به طور کوتاه مدت و با نصب یک تانکر هشت هزار لیتری برطرف شد و حل بلند مدت این مشکل هم در دستور کار آب و فاضلاب استان لرستان و شهرستان نهاده شد که اجرای خط انتقال آب شرب از شهر معمولان به طرف روستا آغاز و در حال اجرا است.

حدود 50 درصد خط انتقال آب شرب از شهر معمولان به طرف روستا اجرا شده ولی به سبب اینکه خط انتقال آب در حریم جاده ترانزیتی تهران- جنوب در حال اجراست راهداری وحمل ونقل جاده ای جلوی اجرای خط انتقال را گرفته بود به مدت 14 روز پروژه تعطیل شده بود که اهالی روستا هم برطرف این مشکل و به نشانه اعتراض جاده را بستند تا مسئولان نسبت به حل مسئله آب اقدام نمایند.

بعد از گذشت 20 روز از توقف عملیات آبرسانی آب شرب به چم کبود معمولان با حل تعارض بین اداره راهداری و آب و فاضلاب عملیات اجرایی خط انتقال آب شرب به روستای چم کبود از سرگرفته شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آبرسانی به روستای چم کبود معمولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبرسانی به روستای چم کبود معمولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید