پوتین قصد ندارد با رهبران عربستان مذاکره کند

به گزارش وبلاگ نیما، در شرایطی که نشست روز آدینه کشورهای اوپک+ در ژنو در سطح وزیران، بدون توافق درباره ادامه کاهش فراوری نفت به سرانجام رسید، کرملین نیز یادآور شد که ولادیمیر پوتین برنامه ای برای مذاکره با رهبران عربستان سعودی ندارد.

پوتین قصد ندارد با رهبران عربستان مذاکره کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیما به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هیچ برنامه ای برای تماس با رهبران عربستان سعودی ندارد.

پسکوف در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به نتایج رایزنی های کشورهای اوپک+ در ژنو، امکان مذاکراتی بین رئیس جمهوری روسیه با پادشاه یا ولیعهد عربستان سعودی وجود دارد ، گفت: خیر، هنوز هیچ برنامه ای در این رابطه وجود ندارد.

کشورهای اوپک+ نتوانستند درباره آینده محدودیت ها به توافق برسند

دو مقام مطلع به خبرگزاری تاس گفته اند که وزیران نفت کشورهای عضو اوپک+ در سرانجام مذاکرات روز آدینه خود در وین، نتوانستند به توافقی در مورد ادامه محدودیت فراوری نفت دست یابند.

یکی از این منابع خبری شب گذشته گفت: متأسفانه، آنها نتوانستند توافق نمایند. دیگری نیز تأیید کرد که هیچ توافقی حاصل نشد و نشست وزیران نفت بدون نتیجه سرانجام یافت.

البته طبق متن بیانیه ای که پس از نشست وزیران اوپک+ منتشر شد، طرفین موافقت نموده اند تا رایزنی های خود در چارچوب منشور همکاری بین کشورهای فراوری نماینده نفت برای تثبیت شرایط بازار را ادامه دهند. کمیته نظارت بر اجرای توافقنامه اوپک+ در سطح وزیران نیز به فعالیت خود برای تجزیه و تحلیل شرایط بازار نفت ، میزان فراوری و سایر موضوعات و همچنین حفظ اختیارات برای ارائه توصیه هایی به کشورهای عضو ادامه خواهد داد.

در آستانه نشست ژنو، سازمان اوپک ادامه کاهش فراوری نفت به میزان 1.5 میلیون بشکه در روز تا سرانجام سال 2020 را توصیه کرد. ولی روسیه با این پیشنهاد موافقت ننموده و اصرار داشت تا این توافق فقط برای سه ماهه دوم امسال میلادی تمدید گردد. بدین ترتیب، بعد از سرانجام بدون نتیجه نشست روز آدینه کشورهای اوپک+، از اول ماه آوریل (اواسط فروردین ماه)، محدودیت ها در رابطه با فراوری نفت منقضی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پوتین قصد ندارد با رهبران عربستان مذاکره کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین قصد ندارد با رهبران عربستان مذاکره کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید