ورزش هانماندانگ را می شناسید؟ ، ایران 14 مدال گرفت

به گزارش وبلاگ نیما، نمایندگان ایران در سرانجام نخستین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ورزش هانماندانگ در اندونزی پیروز به کسب 7 مدال طلا، 3 نقره و 4 برنز شدند.

ورزش هانماندانگ را می شناسید؟ ، ایران 14 مدال گرفت

هانماندانگ یا هان ما دانگ، به معنای جشنواره و گردهمایی خانواده تکواندو است و به مسابقاتی اطلاق می شود که شامل تکنیکه ای پایه، پوم سه، شکستن اجسام و دفاع شخصی است. مسابقات هان مادانگ شامل طیف وسیعی از مهارتهای تکواندو است و جذابیت خاصی حتی برای استادان طراز اول جهان دارد.

مواردی که بیش از همه در مسابقات هان مادانگ مورد توجه قرار دارند عبارتند از :

- تکنیکهای پایه (پوم سه استاندارد، ابداعی و تکواندو ایروبیک)

- کیوکپا (در انواع گوناگون از قبیل سرعتی، قدرتی، رکوردی، چند هدف و پرشی)

- هوشین سول (بدون سلاح، با سلاح و در ترکیب با کیوکپا)

- مسابقات تیمی که شامل همه موارد فوق

در مسابقات آسیایی این رشته در مالزی، امیرمهدی حشم فیروز در رده سنی بالای 19 سال در آیتم نوپی چاگی و تیو یوپ چاگی دو نشان طلا را به نام خود ثبت کرد، لیلا کشاورزی هم در رده سنی بالای 19 سال در آیتم نوپی چاگی و تیو یوپ چاگی دو مدال طلا بر گردن آویخت.

جلال اقدم در رده سنی بالای 40 سال و در بخش های سونال و جوموک پیروز به کسب مدال طلا شد. ابوالحسن شاهوردی مدال طلای رده سنی بالای 40 سال بخش پال کیوک پا را کسب کرد.

بهنام منتظری بر سکوی نایب قهرمانی بخش پال کیوک پا در رده سنی 19 تا 39 سال ایستاد و رضا محمدیان در همین رده سنی و بخش جوموک مدال نقره را بر گردن آویخت.

شاهین ساعتچی پیروز به کسب نشان نقره بخش پال کیوکپا در رده سنی بالای 40 سال شد.

رضا محمدیان مدال برنز بخش سونال رده سنی 19 تا 39 سال را کسب کرد؛ اکبر غفاری در بخش پال کیوک پا و رده سنی بالای 40 سال بر سکوی سوم ایستاد، سید ایوب موسوی نیز در همین رده سنی و بخش سونال مدال برنز را به دست آورد. امین آرامش فرد نیز در رده سنی 19 تا 39 سال در بخش پال کیوکپا صاحب گردن آویز برنز شد.

هدایت این تیم برعهده بهنام منتظری به عنوان مربی بود و محمدامین نامجو نیز سرپرستی تیم را برعهده داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "ورزش هانماندانگ را می شناسید؟ ، ایران 14 مدال گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش هانماندانگ را می شناسید؟ ، ایران 14 مدال گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید