ظریف: آمریکا فرصت ترک اعتیاد به تحریم را از دست داد

به گزارش وبلاگ نیما، وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر نوشت که ویروس کرونا فرصتی برای آمریکا بود تا اعتیاد به تحریم ها را ترک کند.

ظریف: آمریکا فرصت ترک اعتیاد به تحریم را از دست داد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ نیما، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران شامگاه دوشنبه در پیامی در توئیتر گفت که آمریکا فرصت ترک اعتیاد به تحریم را از دست داد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: با وجود تحریم های آمریکا، ایران به لطف منابع انسانی و علمی خود، پیشرفت چشمگیری در مبارزه با همه گیری (کرونا) داشت.

ظریف در ادامه نوشت: کووید 19 فرصتی برای آمریکا بود تا اعتیاد خود به تحریم ها را ترک کند. در واقع آمریکا با بدنامی در یاد مردم ما باقی خواهد ماند.

تلویزیون چین امروز هشدار داد که تحریم های آمریکا علیه ایران علاوه بر ایجاد تاثیرات منفی جدی بر مقابله تهران با کرونا مانع از شکل گیری همکاری های جهانی برای پیشگیری و مهار کرونا در جهان می شود.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل 8 فروردین در پاسخ به نامه 6 فروردین ماه سفرای هشت کشور جهان برای لغو تحریم های ایران در بحبوحه شیوع کرونا، خواستار ارزیابی مجدد تحریم ها علیه کشورهایی شد که به شدت با ویروس کرونا درگیر هستند تا از این طریق از فروپاشی نظام پزشکی کشورها جلوگیری شود.

اما آمریکا بدون توجه به خواست جامعه جهانی تاکید کرد که همچنان به اعمال تحریم های یکجانبه خود ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ظریف: آمریکا فرصت ترک اعتیاد به تحریم را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا فرصت ترک اعتیاد به تحریم را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید