ریاست جمهوری افغانستان: جامعه جهانی به طالبان امتیاز ندهد

به گزارش وبلاگ نیما، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان با انتقاد از تداوم حملات طالبان گفت که اگر طالبان به حملات ادامه دهد جامعه جهانی نباید به این گروه امتیازی قائل گردد.

ریاست جمهوری افغانستان: جامعه جهانی به طالبان امتیاز ندهد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ نیما، صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفت که طالبان برخلاف تعهداتش در توافقنامه قطر سطح خشونت ها را بطور بی سابقه ای افزایش داده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ نیما بخوانید. (کلیک کنید)

درحالی که مقامات خارجی دیدارهایشان را با نمایندگان سیاسی طالبان افزایش داده اند، صدیقی اضافه نمود: اگر طالبان از جنگ دست نمی کشد و آتش بس را نمی پذیرد، باید هیچ نوع امتیازی به این گروه داده نگردد.

به گزارش طلوع نیوز، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان ادامه داد: هدف اصلی تماس جامعه دنیای با طالبان، مذاکرات قطر و توافقنامه آمریکا با این گروه قطع خشونت ها بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ نیما بخوانید. (کلیک کنید)

طالبان اما روز گذشته با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه اظهارداشت که فرایند جاری صلح را بهترین راه چاره برای سرانجام دادن معضل کنونی افغانستان می داند.

این گروه همچنین با متهم کردن دولت افغانستان به تخریب فرایند صلح نیز گفت که کابل کوشش دارد تا با ارتباط با دولت جدید آمریکا سبب بقای اِشغال و دوام جنگ گردد.

طالبان در واکنش به اخیر مقامات دولتی افغانستان نیز گفته بود: دست و پا زدن های کابل روشن ساخته که ارگ نشینان از همان روز اول کامیابی فرایند صلح را به ضرر خود می بینند و روشن است، همه موانعی که پس از امضای توافقنامه سرانجام اشغال در این راستا ایجاد شده، نتیجه بهانه گری های این ها بوده است.

لازم به ذکر است که جنگ در افغانستان همزمان با مذاکرات در قطر جریان دارد و طالبان می گوید قبل از این که مطمئن گردد که بدون ادامه جنگ به یک توافق سیاسی می رسد، پیشنهاد آتش بس را نمی پذیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ریاست جمهوری افغانستان: جامعه جهانی به طالبان امتیاز ندهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست جمهوری افغانستان: جامعه جهانی به طالبان امتیاز ندهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید