جزییات تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه

به گزارش وبلاگ نیما، خبرنگاران : یک تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه در بازار سرمایه با پارادوکس پارامترهای بنیادی با عوامل تکنیکالی رو به رو هستیم، گفت: همه پارامترهای بنیادی به نفع بازار سرمایه است اما شاخص در روز گذشته ریزشی سنگین داشت که ممکن است ادامه داشته باشد.

جزییات تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه

به گزارش وبلاگ نیما به نقل از ایسنا، بهزاد صمدی با بیان اینکه بازار سرمایه از لحاظ تکنیکالی شرایط خوبی ندارد، اظهار کرد: اندیکاتور شاخص قدرت نسبی در پنج سال گذشته، حمایت مهمی را از دست داده است. در واقع یک حمایت پنج ساله شکسته شده است و شاخص شرایط مناسبی ندارد. اگر شاخص کل محدوده یک میلیون و480 هزار واحد که کف اصلاح قبلی بود را از دست بدهد ممکن است تا یک میلیون و 258 هزار واحد نیز کاهش یابد.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: به نظر من ابعاد انتخابات آمریکا را باید به دلار و سیاستهای ترامپ و بایدن ربط داد. اگر ترامپ برنده شود، دلار در همین قیمتها حفظ می شود و این قیمت ها برای بازار سرمایه خوب است. یکی از دلایل خروج پول از بازار سرمایه در این روزها نیز همین موضوع است. سرمایه گذاران منتظرند تا رئیس جمهور بعدی آمریکا معین شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: اما به نظر من اگر ترامپ برنده شود، هرچند دلار در این محدوده باقی خواهد ماند اما شرایط سیاسی سخت تر می شود و باید دید گزینه ایران برای انتخابات سال آینده خودش چیست ولی چنانچه بایدن برنده انتخابات ریاست جمهوری شود، دلار واکنش هیجانی خواهد داشت و ممکن است تا 10 هزار تومان ریزش داشته باشد و این برای بازار سرمایه خبر خوبی نیست.

صمدی با تاکید بر اینکه در بازار سرمایه با پارادوکس پارامترهای بنیادی با عوامل تکنیکالی رو به رو هستیم، اظهار کرد: همه پارامترهای بنیادی شامل دلار صرافی، دلار نیمایی و دلار آزاد به نفع بازار سرمایه است اما در روز یکشنبه شاخص کل ریزش سنگین داشت. ممکن است در روزهای آینده شاهد فشار فروش و فشار ابطال صندوق ها تا انتخابات آمریکا باشیم.

منبع: اقتصادنیوز

به "جزییات تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید