دولت افغانستان آزادی زندانیان طالبان را متوقف کرد

به گزارش وبلاگ نیما، دولت افغانستان اظهار داشت تا زمانی که طالبان نظامیان افغانستانی بیشتری را آزاد نکند 320 زندانی عضو این گروه را آزاد نخواهد کرد.

دولت افغانستان آزادی زندانیان طالبان را متوقف کرد

به نقل از آسوشیتدپرس، صدیق صدیقی، سخنگوی دولت افغانستان خاطرنشان کرد 320 زندانی عضو طالبان را تا زمانی که این گروه نظامیان به اسارت گرفته شده بیشتری را آزاد نکند، آزاد نخواهد کرد.

سخنگوی دولت افغانستان گفت: ما آن ها را آزاد خواهیم کرد. مسئله این نیست، ولی این اقدام باید دوجانبه باشد. اگر ما این گام شجاعانه را برداریم، همه این افراد، همه این افراد را آزاد کردیم، پس چرا طالبان اسرای ما را، که تعداد بسیار کمی هستند، آزاد نمی کند؟

این اقدام به معنای سرپیچی از تصمیم هفته گذشته شورای سنتی افغانستان است و گفت وگو های بین افغان ها را که آمریکا خواستار آن است، بیش از پیش به تعویق می اندازد.

قرار بود این گفت وگو ها، که نتیجه موافقتنامه صلح امضا بین آمریکا و طالبان در ماه فوریه بوده است، روز پنجشنبه شروع گردد، ولی تا اطلاع بعدی برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد.

این در حالی است که سهیل شاهین، سخنگوی سیاسی طالبان، خاطرنشان کرد این گروه به تکالیف خود عمل نموده است و اطلاعی از هیچ نیروی امنیتی دیگر در بند خود که قرار باشد آزاد شوند، ندارد.

سخنگوی سیاسی طالبان گفت: ما یک هزار زندانی را که وعده داده بودیم آزاد می کنیم، آزاد نموده ایم.

طالبان اعلام نموده است آماده شروع گفت وگو ها با دولت در یک هفته پس از آزادی آخرین زندانیان این گروه است. ، باشگاه وبلاگ نیما

منبع: ایران آنلاین

به "دولت افغانستان آزادی زندانیان طالبان را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان آزادی زندانیان طالبان را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید