تلفات جهانی کرونا از نیم میلیون نفر عبور کرد

به گزارش وبلاگ نیما، برآوردهای آماری از سراسر دنیا نشان می دهد که تعداد کل جان باختگان بر اثر ویروس کرونا از پانصد هزار نفر بیشتر شده است.

تلفات جهانی کرونا از نیم میلیون نفر عبور کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیما، برآوردهای وبگاه آماری وُرلداُمتر نشان می دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کووید19 از دست داده اند، بامداد یکشنبه از نیم میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر 10،052،333 نفر در سراسر دنیا به این ویروس مبتلا شده اند و 500،162 نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده اند.

در مقابل اما حدود پنج میلیون و چهار صد و بیست وپنج هزار نفر از بند این بیماری رهایی پیدا نموده و سلامت خود را به دست آورده اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با نزدیک به دو میلیون و ششصد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در دنیا را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست وچهار گذشته حدود 36 هزار مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با تعداد بیش از 128 هزار جان باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

در این میان قاره های آمریکای شمالی و مرکزی با بیش از 3 میلیون مبتلا و 165 هزار فوتی به همراه قاره اروپا با دو میلیون و چهارصد هزار مبتلا و 190 هزار فوتی، حدود دو-سوم آمار دنیای را به خود اختصاص داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تلفات جهانی کرونا از نیم میلیون نفر عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات جهانی کرونا از نیم میلیون نفر عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید