تاکید بغداد بر لزوم مسئولیت پذیری شورای امنیت در مهار تجاوزگری آمریکا

به گزارش وبلاگ نیما، وزارت خارجه عراق بر لزوم مسئولیت پذیری سازمان ملل و شورای امنیت در جلوگیری از ادامه تجاوزات و تحرکات غیرقانونی واشنگتن در این کشور تاکید کرد.

تاکید بغداد بر لزوم مسئولیت پذیری شورای امنیت در مهار تجاوزگری آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیما، احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق در مصاحبه با المیادین گفت که شکایت کشور به سازمان ملل علیه آمریکا تاکید می کند که هرگونه حمله و تحرک در عراق بدون هماهنگی با دولت این کشور یک اقدام تحریک آمیز بوده و این حملات نقض حاکمیت کشور ما محسوب می شود.

وی ادامه داد که آمریکایی ها به بهانه دفاع از خود٬ در تلاش برای فرار از مسئولیت بین المللی در قبال این تجاوزات هستند.

الصحاف تاکید کرد که از شورای امنیت می خواهیم با مسئولیت پذیری٬ از اینگونه تجاوزات و تحرکات غیرقانونی واشنگتن جلوگیری کند.

سخنگوی وزارت خارجه عراق ادامه داد که آمریکا تاسیسات شهری را در فرودگاه در حال احداث کربلا مورد هدف قرارداده و این نقض حاکمیت کشور است.

احمدالصحاف گفت که وزارت خارجه عراق در دفاع از حقوق خود بر اساس اصول و فرایند دیپلماتیک عمل کرده و در کنار دوستانمان همه تلاش خود را برای حمایت از موضع خودمان به کار می گیریم.

وزارت خارجه عراق در پی ادامه تجاوزات آمریکا در این کشور٬ به شورای امنیت و سازمان ملل شکایت کرد.

پیش از این نیز بغداد سفرای آمریکا و انگلیس را به دنبال بمباران مواضع امنیتی و نظامی و غیر نظامی عراق توسط نظامیان آمریکایی احضار کرده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تاکید بغداد بر لزوم مسئولیت پذیری شورای امنیت در مهار تجاوزگری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بغداد بر لزوم مسئولیت پذیری شورای امنیت در مهار تجاوزگری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید