به 86 کشور ورزش زورخانه ای را آموزش داده ایم

به گزارش وبلاگ نیما، خبرنگاران/کرمانشاهرییس فدراسیون ورزش زورخانه ای و پهلوانی گفت: تاکنون به 86 کشور دنیا ورزش زورخانه ای را معرفی کرده و آموزش داده ایم.

به 86 کشور ورزش زورخانه ای را آموزش داده ایم

مجتبی جوهری در حاشیه افتتاح زورخانه شهید دکامی قصرشیرین که امروز (9 آبان) با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولین استان برگزار شد، در گفت و گو با وبلاگ نیما به وجود 920 زورخانه فعال در سطح کشور اشاره کرد و گفت: درحال حاضر هم 50 تا 60 پروژه احداث زورخانه در استان های مختلف داریم.

وی اضافه کرد: توسعه ورزش زورخانه ای در سطح کشور بگونه ای است که بصورت میانگین در هر هفته یک یا دو زورخانه افتتاح می شود.

رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای در ادامه تلاش برای گرایش جوانان به سمت این رشته را از برنامه های مورد توجه این فدراسیون بیان نمود و گفت: از آنجایی که آئین نامه ها، ضوابط و مقرراتی که از گذشته براین ورزش حاکم بوده، سنتی و سلیقه ای است، بنابراین آن را به شکلی علمی درآورده و بروزرسانی کرده ایم تا برای قشر نوجوان و جوان جذابیت داشته باشد.

وی اضافه کرد: از چندی پیش به منظور آشناسازی و کشف استعدادهای جدید کارهای خوبی را در سطح مدارس کشور آغاز کرده ایم که خوشبختانه با استقبال خوب دانش آموزان و جوانان هم روبرو شده است.

جوهری شرح داد: طی دو سال گذشته مسابقات زورخانه ای را بصورت منظم در کشور برگزار کرده ایم که این مسئله باعث ایجاد انگیزه برای ورود جوانان به این رشته می شود.

وی از برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات دانش آموزی ورزش زورخانه ای در کشور خبرداد و گفت: علاوه براین در حوزه دانشجویی، کارگری، کارمندی و نیروهای مسلح نیز برای ترویج ورزش زورخانه ای فعالیت هایی را آغاز کرده ایم.

رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای در ادامه به فعالیت های انجام گرفته برای توسعه این رشته بین کشورهای دیگر اشاره کرد و اضافه کرد: تاکنون این رشته را به 86 کشور معرفی کرده و آموزش هایی به آنها داده ایم و 30 کشور در مسابقات ما بصورت فعال حضور دارند.

زورخانه شهید حمدالله دکامی قصرشیرین با مساحت 550 متر و صرف یک میلیارد و 580 میلیون تومان اعتبار ساخته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "به 86 کشور ورزش زورخانه ای را آموزش داده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به 86 کشور ورزش زورخانه ای را آموزش داده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید