القدس العربی: سرکرده تروریست های فراری از التنف اسنادی از آمریکا را تحویل دمشق داد

به گزارش وبلاگ نیما، روزنامه القدس العربی به نقل از منابع خود ادعا نموده که سرنموده فراری تروریست ها از التنف اسناد و اطلاعاتی از ائتلاف بین المللی و نیروهایش را تحویل سازمان اطلاعات سوریه داد.

القدس العربی: سرکرده تروریست های فراری از التنف اسنادی از آمریکا را تحویل دمشق داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیما، منابع خبری معارض در سوریه روز چهارشنبه از پیوستن شماری از عناصر مسلح تحت آموزش آمریکا در پایگاه التنف در جنوب شرق سوریه به ارتش سوریه خبر دادند.

این عناصر مسلح از گروه تروریستی موسوم به جیش مغاویر الثوره بودند که روز سه شنبه از نیروهای آمریکایی در منطقه التنف جدا شدند و دستگاه امنیتی سوریه به آنها امان داد.

روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی هم روز پنجشنبه به نقل از منابع خود آورده است که غنام الخضیر سرنموده این گروه ملقب به ابوحمزه عشائر نقشه ها و اسنادی را که از مقر فرماندهی جیش مغاویر الثوره و اتاق عملیات نیروهای ائتلاف آمریکایی به دست آورده بود تحویل دمشق داده است که در آن گزارشی از تعداد زیادی از افسران نیروهای ائتلاف و عناصر آنها آمده است.

مرکز نظامی روسیه برای آشتی در سوریه نیز درباره خبر فرار این گروه به آغوش ارتش سوریه گفت: یک گروه 27 نفره از تروریست های سوری که خود را تسلیم نیروهای ارتش سوریه نموده اند، اعتراف نموده اند که در پایگاهی آمریکایی برای انجام عملیات تروریستی آموزش دیده اند.

بر اساس این گزارش این گروه تروریستی برای حمله به تاسیسات نفت و گاز و همچنین تاسیسات مرتبط با حمل و نقل آموزش دیده بودند و آمریکایی ها علاوه بر آموزش، وسایل نقلیه و سلاح نیز در اختیار این تروریست ها قرار داده بودند.

این عناصر مسلح درحال حاضر در تدمر تحت حفاظت ارتش سوریه هستند و ده ها قبضه سلاح سبک از جمله گلوله های راکت و مسلسل ساخت کشورهای غربی را تحویل ارتش سوریه دادند.

القدس العربی به نقل از منابع ویژه در دمشق آورده است که سازمان اطلاعات سوریه روز پنجشنبه سمیر غنام خضیر سرنموده سابق جیش مغاویر الثوره و همه اعضای خانواده اش و کسانی را که با او به مناطق تحت کنترل نظام سوریه رسیدند، مورد بازپرسی قرار داد.

این منابع تاکید کردند که خضیر سلم نقشه ها و اسنادی را که از مقر فرماندهی جیش مغاویر و اتاق عملیات نیروهای ائتلاف به دست آورده است و همچنین کارت های حافظه ای که در آن فیلم و عکس های زیادی را از افسران نیروهای ائتلاف و عناصر آن نشان می داد تحویل طرف اطلاعاتی سوری دادند.

به گفته این منابع الخضیر همچنین یک دستگاه تلفن همراه را که از اتاق عملیات ائتلاف به دست آورده بود و شامل فهرست اسامی و شماره تلفن های افسران و فرماندهان و عناصر حاضر در منطقه التنف بود، تحویل طرف سوری داد.

مزاحم السلوم سخنگوی رسمی سابق گروه موسوم به ارتش سوریا الجدید که با پنتاگون در ارتباط بود و هماهنگ کننده سابق بخش امور مدنی و روابط عمومی ائتلاف بین المللی در سوریه در گفت وگو با القدس العربی شکاف در صفوف نیروهای تحت امر ائتلاف آمریکایی در پایگاه التنف را تایید کرد و این تعبیر را به کار برد که فساد عظیم در میان گروه های معارض در پایگاه التنف وجود دارد و هنوز فرماندهان دیگری نظیر خضیر هم هستند که که هنوز در صفوف گروه مغاویر الثوره هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "القدس العربی: سرکرده تروریست های فراری از التنف اسنادی از آمریکا را تحویل دمشق داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "القدس العربی: سرکرده تروریست های فراری از التنف اسنادی از آمریکا را تحویل دمشق داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید