فروش 9 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی

به گزارش وبلاگ نیما، خبرنگاران: بانک مرکزی گفت: در حراج اوراق بدهی دولتی در 27 خردادماه، وزارت امور مالی و دارایی با فروش 9 هزار میلیارد ریال با نرخ بازده 15.6 درصد موافقت کرد.

فروش 9 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی

به گزارش وبلاگ نیما به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ بانک مرکزی در اطلاعیه ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (27 خردادماه) و شرایط برگزاری حراج جدید را بیان کرد.

به گزارش بانک مرکزی، هفت بانک و 10 نهاد مالی غیربانکی سفارش های خود را به ارزش 146 هزار میلیارد ریال در سامانه های بازار بین بانکی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کردند.

وزارت امور مالی و دارایی نیز با فروش 9 هزار میلیارد ریال با نرخ بازده تا سررسید 15.6 درصد موافقت کرد. معاملات مربوط به فروش این اوراق به نهادهای مالی برنده در روز سه شنبه (27 خردادماه) توسط کارگزاری بانک مرکزی و شرکت فرابورس ایران در سامانه معاملاتی بورس ثبت شد.

کارگزاری بانک مرکزی در راستای عرضه تدریجی اوراق در تواترهای هفتگی، چهارمین مرحله حراج اوراق بدهی دولتی جهت فروش به بانک ها، موسسات اعتباری غیربانکی، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه ای و شرکت های تأمین سرمایه را دوباره در روز سه شنبه (3 تیرماه) اجرا می نماید.

اوراق عرضه شده در این حراج، مرابحه عام، کوپن دار با نرخ سود سالانه 15 درصد و با تواتر پرداخت سود 6 ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال) است.

حراج جدید در 3 تیر

بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی متقاضی شرکت در این حراج می توانند نسبت به ارسال سفارش های خود تا ساعت 12 روز یکشنبه (اول تیرماه) تنها به وسیله سامانه بازار بین بانکی اقدام نمایند.

صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه ای و شرکت های تأمین سرمایه متقاضی شرکت در این حراج نیز می توانند سفارش های خود را تا ساعت 12 روز یکشنبه (اول تیرماه) به وسیله سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت نمایند.

کلیه نهادهای مالی متقاضی شرکت در این حراج می توانند سفارش های خود را در هر دو نماد به طور جداگانه ارسال نمایند.

همچنین به نهادهای مالی شرکت نماینده در این حراج توصیه می گردد، تنوع بخشی به سبد دارایی های مالی را در سفارش گذاری مد قرار دهند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه شنبه (3 تیرماه) انجام خواهد شد.

وزارت امور مالی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافت شده یا فروش کلیه اوراق عرضه شده در حراج را ندارد.

بانک مرکزی سفارشات دریافت شده را برای تصمیم گیری به وزارت امور مالی و دارایی ارسال می نماید و وزارتخانه مزبور، نسبت به معین سفارش های برنده به وسیله معین کردن حداقل قیمت پذیرفته شده در سازوکار حراج اقدام می نماید.

منبع: اقتصادنیوز

به "فروش 9 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش 9 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید