خبرنگاران فوتبال، سوژه مورد علاقه مجلسی ها؛ نمایندگان با جدیت پیگیر ماجرای ویلموتس شدند

به گزارش وبلاگ نیما، تهران- خبرنگاران- نمایندگان مجلس با اظهارتی صریح نشان دادند که در ماجرای مارک ویلموتس به دنبال برخورد با خاطیان هستند.

خبرنگاران فوتبال، سوژه مورد علاقه مجلسی ها؛ نمایندگان با جدیت پیگیر ماجرای ویلموتس شدند

به گزارش وبلاگ نیما، شکست بزرگ در پرونده مارک ویلموتس و جریمه 6/2 میلیون یورویی که متوجه فدراسیون فوتبال شد؛ باعث شد تا جامعه و نهادهای مختلف هم نسبت به آن حساس شوند و ورود کنند. مجلس شورای اسلامی نیز از این قائده مستثنی نبود و کنندگان مجلس بار دیگر نشان دادند که به مقوله پرطرفدار فوتبال، اهمیت زیادی می دهند و اظهار نظر در این باره را در راس امور خود قرار می دهند.

مجلس شورای اسلامی از روز گذشته(سه شنبه) به صورت جدی وارد قضیه مارک ویلموتس شده و برخی از کنندگان واکنش صریح و تندی به این ماجرا داشتند و از برخورد با خاطیان گفتند.

سید نظام الدین موسوی، یکی از کنندگان مجلس در توییتی نسبت به این قضیه واکنش نشان داد و گفت: با شکایت برادرم احمد راستینه کننده شهرکرد و مسوول کمیته تربیت بدنی مجلس، پرونده قرارداد ویلموتس فردا در کمیسیون اصل90 گشوده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شوک ویلتموس احتمالاً سرآغاز ورود جدی مجلس برای گشودن جعبه سیاه قراردادهای فوتبالی باشد.

در ادامه محمد مهدی فروردین رییس فراکسیون ورزش و کننده فیروز آباد در مجلس شورای اسلامی در جمع وبلاگ نیما گفت: این قرارداد غیرکارشناسی است و از قبل منعقد شده است، افرادی که در عقد قرارداد نقش داشته اند از صلاحیت لازم برخوردار نبودند، وقوع چنین رخدادهایی باعث بی اعتمادی افکار عمومی نسبت به خیلی از مسائل می شود.

وی با بیان اینکه در عقد قراردادها باید حقوقدان های قوی حضور داشته باشند، افزود: پس از آن نیز اگر مسئله ای حقوقی ایجاد می شود، باید وکیل قوی از پرونده دفاع کند، اما وکیل این پرونده توان دفاع و بیان دلایل را ندارد؛ این مساله به افکار عمومی این گونه القا می کند که شاید تبانی اجرا شده است. مجلس شورای اسلامی در مورد این قرارداد کوتاه نمی آید، این پرونده در کمیسیون اصل 90 مجلس و کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی باز شده است و نتایج بررسی آن ظرف چند هفته آینده به دست دستگاه قضایی می رسد؛ باید با مسببان این قرارداد برخورد شود. بنابر اصل 82 قانون اساسی استخدام کارشناسان خارجی بدون نظر مجلس شورای اسلامی امکان پذیر نیست، استخدام مربی و بازیکن خارجی نیز مصداق همین امر است، اما مجلس شورای اسلامی از جزییات این قرارداد بی خبر بوده است. صحبت های کامل فروردین را در اینجا بخوانید.

احمد راستینه هفشجانی، کننده شهرکرد هم در جمع وبلاگ نیما در مورد قرارداد ویلموتس گفت: 165 میلیارد تومان از محل قرارداد با این مربی به کشور تحمیل شده است وزارت ورزش وجوانان باید به طور ویژه نسبت به این موضوع اعتراض کند زیرا در عقد این قراداد کوتاهی های زیادی اجرا شده است. برای اولین بار باید از جیب خود افرادی که در تنظیم قرارداد با این مربی کوتاهی کرده اند این غرامت پرداخت شود.

وی افزود: ما از کسانی که در این قرارداد دخیل بودند به کمیسیون اصل نودم شکایت کردیم، ما با آقای وزیر در این باره صحبت کردیم، ایشان معتقد است که این رای سیاسی است و آن را در تجدید نظر تغییر می دهند، هر چند که اگر هم سیاسی باشد سوال ما این است چطور وقتی شما در شرایط تحریم بین المللی هستید و همه کشورهایی که با شما به رهبری ایالات مکتحده آمریکا و برخی کشوررهای اروپایی مشکل دارند، تلاش می کنند که از هر منفذی به کشور شما آسیب بزنند. متن کامل صحبت ها در اینجا قابل دسترسی است.

علیرضا سلیمی کننده محلات و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- یکشنبه- در جریان بررسی لایحه دو فوریتی افزایش سهم شرکت های دولتی در بورس و فرابورس ایران در تذکری گفت: در روزهای اخیر قرارداد ویلموتس بسیاری از مردم را آشفته کرده، زیرا موضوع حدود 170 میلیارد تومان پول در میان بوده و لازم است مجلس به این موضوع رسیدگی کند.

حال باید دید بعد از این اظهارات صریح از سوی کنندگان مجلس شورای اسلامی، در عمل چه اتفاقی برای این پرونده رخ می دهد و خاطیان آن در فدراسیون فوتبال چگونه بازخواست خواهند شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فوتبال، سوژه مورد علاقه مجلسی ها؛ نمایندگان با جدیت پیگیر ماجرای ویلموتس شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فوتبال، سوژه مورد علاقه مجلسی ها؛ نمایندگان با جدیت پیگیر ماجرای ویلموتس شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید