خبرنگاران افزایش نرخ حق انتفاع زمین در شهرک های صنعتی ناچیز است

به گزارش وبلاگ نیما، مشهد- خبرنگاران- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: به رغم افزایش هزینه های سازمان در تامین زیرساختها، افزایش نرخ حق انتفاع زمین برای واگذاری به سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی جزئی بوده است.

خبرنگاران افزایش نرخ حق انتفاع زمین در شهرک های صنعتی ناچیز است

محسن صالحی نیا روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ نیما اضافه کرد: بخشی از هزینه های مرتبط با شهرک های صنعتی از منابع و اعتبارات عمرانی ملی و استانی و بخشی دیگر از محل واگذاری زمین تامین می گردد.

وی ادامه داد: هرچند هزینه های مرتبط با عملیات عمرانی در شهرک های صنعتی کشور افزایش یافته اما نرخ حق انتفاع زمین در شهرک ها متناسب با هزینه ها، افزایش نداشته است.

وی گفت: تاکید وزیر نیز این است که نباید معادل افزایش هزینه های تامین زیرساختها در شهرک های صنعتی به نرخ حق انتفاع زمین اضافه کرده گردد.

صالحی نیا اضافه کرد: کوشش شده است با صرفه جویی بیشتر در هزینه ها و تامین منابع اقتصادی و استانی و بهینه سازی روش اجرای طرح های زیرساختی در شهرک ها، هزینه های تولیدکنندگان کاهش یافته و از فشار بیشتر به آنان جلوگیری گردد.

هم اکنون 994 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که از این تعداد 571 شهرک صنعتی و 423 ناحیه صنعتی است و 44 هزار و 899 واحد صنعتی و بیش از سه هزار واحد کارگاهی در شهرک ها و نواحی صنعتی مشغول فعالیت هستند که 885 هزار نفر در آنها مشغول کار می باشند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افزایش نرخ حق انتفاع زمین در شهرک های صنعتی ناچیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش نرخ حق انتفاع زمین در شهرک های صنعتی ناچیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید