تصاویر ، راهپیمایی هواداران شیخ زکزاکی در پایتخت نیجریه

به گزارش وبلاگ نیما، شماری از هواداران شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه با برپایی راهپیمایی مسالمت آمیز در پایتخت نیجریه، خواستار آزادی سریع و بی قید و شرط وی شدند.

تصاویر ، راهپیمایی هواداران شیخ زکزاکی در پایتخت نیجریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نیما، جمعی از هوادران شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه روز سه شنبه در اعتراض به دستگیری و بازداشت وی از سوی دولت نیجریه، راهپیمایی مسالمت آمیزی را در پایتخت این کشور برگزار کردند.

در این راهپیمایی که در شهر آبوجا پایتخت نیجریه برگزار شد گروهی از هواداران شیخ زکزاکی از جمله بانوان با در دست داشتن تصاویر شیخ زکزاکی، خواستار آزادی سریع و بدون قید شرط وی از سوی دولت نیجریه شدند.

شیخ زکزاکی از آذرماه 1394 و به دنبال یورش وحشیانه نیروهای ارتش و پلیس به اقامتگاه وی در ایالت کادونا در شمال نیجریه بازداشت و محبوس شد؛ یورشی که در نتیجه آن تعداد زیادی شهید و زخمی شدند. نیروهای امنیتی و نظامی، زینت ابراهیم همسر شیخ زکزاکی را هم دستگیر کردند.

به تازگی پسر رهبر جنبش اسلامی نیجریه در مصاحبه ای ضمن توصیف شرایط نامساعد جسمانی پدرش در زندان گفت دولت نیجریه 6 فرزند شیخ زکزاکی را قتل عام کرده است. محمد ابراهیم زکزاکی یکی از فرزندان شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در گفت وگویی که به صورت آنلاین با روزنامه پانچ انجام گرفته به جنایاتی اشاره کرد که رژیم نیجریه علیه خانواده اش و جنبش اسلامی نیجریه مرتکب شده است.

وی در این مصاحبه شرح داد که دولت نیجریه 6 تن از فرزندان زکزاکی را کشته است و هم اکنون تنها سه فرزند او زنده هستند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "تصاویر ، راهپیمایی هواداران شیخ زکزاکی در پایتخت نیجریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، راهپیمایی هواداران شیخ زکزاکی در پایتخت نیجریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید