آموزش خود آرایی و آرایش شخصی در 10 مرحله

به گزارش وبلاگ نیما، خود آرایی در مواقعی که زمان کمتری برای آرایش کردن و به آرایشگاه رفتن داریم، بسیار مناسب می باشد. هر چند که اگر خود آرایی را به صورت تکنیکی و اساسی یاد بگیریم دیگر نیازی به آرایشگاه رفتن نیست.

آموزش خود آرایی و آرایش شخصی در 10 مرحله

مرحله اول: استفاده کردن از کرم و یا کرم پودر مناسب و با قدرت پوشش دهی بالا

قبل از استفاده از کرم بهتر است که صورت خود را با آب و صابون بشویید و سپس به طور کامل خشک کنید. به این دلیل از کرم پودر یا زیرساز آرایش استفاده می شود که پوست حالتی یکنواخت و آماده برای آرایش پیدا کند و همچنین کرم پودر می تواند رنگ دلخواهتان را نیز به پوست بدهد. مثلا اگر پوست خیلی سفیدی دارید و دوست دارید که پوست تان تیره تر باشد از کرم هایی در شماره های 4 به بالا استفاده نمایید. بهتر است تا آنجا که می توانید در هنگام انتخاب کرم پودر خود، برای روز نزدیکترین رنگ به رنگ پوست و در شب رنگی دو درجه تیره تر از پوستتان را به کار ببرید . برای تست رنگ کرم پودر، ابتدا آن را روی استخوان فک خود امتحان کنید، اگر مناسب بود بر روی صورت تان چند نقطه بگذارید و بعد آن را با پد آرایشی به طور کامل بر روی صورت پخش کنید .

مرحله دوم: استفاده از یک کرم پودر تیره تر برای ایجاد برجستگی های صورت

برای ایجاد برجستگی های گونه باید از یک کرم پودر تیره تر از کرم زیرساز استفاده کنید و جاهایی مثل خط گونه ها را برای برجسته کردن گونه ها تیره کنید و زیر چشم و بالای گونه ها را مقداری روشن تر کنید. به منظور کوچک تر نشان دادن بینی، بهتر است که روی خط بینی را کمی تیره کنیم. این کار را حتما با یک اسفنج تمیز یا قلم موی مخصوص انجام دهید و تا حد امکان خط اطراف کرم تیره تر را محو کنید تا گریم طبیعی تری داشته باشید.

مرحله سوم: ثابت کردن و یا فیکس کردن آرایش

در این مرحله شما احتیاج به یک فیکساتور و یا ثابت کننده آرایشتان دارید. پودر های فیکس کننده بسکمک در انواع مارک ها وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین اگر در منزل به فیکساتور دسترسی ندارید، می توانید از پودر بچه برای این کار استفاده کنید. قلم بزرگی که شبیه به قلم رژ گونه هست را نرم داخل این پودر بچرخانید و به ملایمت بر روی صورتتان بمالید. این کار رنگ پوستتان را یکدست می کند و موقع زدن سایه چشم باعث می شود اگر پودر سایه ریخت روی صورت به راحتی پاک شود .

مرحله چهارم: تکرار کردن مرحله دوم برای داشتن گیریمی بهتر

در این مرحله اگر دوست دارید که گونه هایتان برجسته تر باشد بهتر است که تیرگی های زیر خط گونه و روشنی های بالای گونه و زیر چشم را برای نشان دادن چشمانی درشت تر، تشدید کنید.

مرحله پنجم: طراحی چشم و یا همان سایه زدن

بهتر است که رنگ سایه را متناسب با رنگ لباستان انتخاب کنید. اگر در روز آرایش می کنید از رنگ های مات و کم رنگ تر و اگر در شب آرایش می کنید از رنگ های براق و پررنگ تر استفاده کنید. سایه را با برس مخصوص سایه بزنید و سعی کنید خوب و تمیز این کار را انجام دهید. با رنگ ها بازی کنید و در خاتمه با برس تمیز آرایش را محو کنید .همچنین اگر می خواهید که خط سایه شما کاملا مشخص باشد بهتر است که از یک چسب مخصوص آرایشی صورت استفاده کنید و چسب را به پایین چشمتان بزنید و بعد از اتمام کار سایه زدن، چسب را به آرامی از صورت جدا کنید.

مرحله ششم: استفاده صحیح از فرمژه

برای اینکه مژه های بلند تر و خوش حالت تری داشته باشید می توانید از فر مژه استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برای تاثیر بیشتر و جلوگیری از آسیب زدن به مژه ها، فرمژه را قبل از ریمل زدن استفاده کنید.

مرحله هفتم: استفاده از یک ریمل با برس عالی

در آرایش چشم، مهم ترین مرحله ایی که به آرایش چشم کمک می کند، مرحله ریمل زدن است. بهتر است که یک ریمل با کیفیت و ضد آب برای خودتان تهیه کنید. هیچ گاه از ریمل هایی که محلولشان پلاستیکی است استفاده نکنید، بدلیل این که این محلول پلاستیکی باعث ریزش شدید مژه و گاهی شکسته شدن آن ها می شود. همیشه ریمل را به صورت زیگزاگ بزنید و همیشه قبل از استفاده از ریمل محلول اضافه برس را بگیرید تا مژه ها در اثر محلول زیاد بهم نچسبند.

مرحله هشتم: رژ گونه زدن

برای اینکه گونه هایتان برجسته تر شوند و پوست شاداب تری داشته باشید، از رژ گونه ای رنگ آن متناسب با رنگ رژتان است استفاده کنید. با قلم موی درشت و نرم رژگونه بزنید. برای روز رنگ های روشن و مات و برای شب از نوع براق استفاده کنید . رژگونه هایی که براق هستند، برای کسانی که صورتی لاغر دارند مناسب تر می باشد.

مرحله نهم: زدن رژ لب و استفاده از پودر فیکس کننده

زدن رژ لب با یک رنگ مناسب که به آرایش شما بیاید، یک امر بسیار مهم در خود آرایی می باشد. بهتر است برای آرایش در روز از یک رژ لب با رنگ مات و برای آرایش در شب از یک رژ لب با رنگ تیره تر استفاده کنید. در ابتدا یک بار رژ دلخواه با یک رنگ مناسب را بزنید و با دستمال کاغذی کمی پاک کنید و باز دوباره رژ لب را تکرار کنید. در سرانجام به طریقی که در مرحله سوم توضیح داده شد به تمام صورت پودر فیکس بزنید. این کار آرایش شما را تثبیت کرده و از عرق کردن صورت و پاک شدن آرایش شما جلوگیری می کند.

نحوه تشخیص میزان سرب رژ لب

در خرید رژ لب حتما دقت کنید که رژ لبی که خریداری می کنید از چه مقدار سرب تهیه شده است. بهتر است بدانید که رژ لب هایی با ماندگاری بالاتر دارای سرب بیشتری هستند. برای تست میزان سرب رژ لب مقداری از رژ لب را روی دستتان بزنید و بعد با یک تیکه طلا روی رژ لب بکشید، اگر رنگ رژ لب تغییری نکرد، بدانید که این رژ لب از سرب کمتری تشکیل شده است ولی اگر رنگ رژ لب تغییر کرد و تیره شد، این رژ لب از سرب بالایی تشکیل شده است و مصرف سرب به مرور زمان باعث سرطان می شود.

مرحله دهم: استفاده از یک مداد چشم برای جذابیت بیشتر چشم

برای اینکه چشمان جذاب تری داشته باشید، می توانید از یک مداد چشم مناسب برای داخل چشم استفاده کنید. برای تشخیص مداد چشم مناسب خودآرایی، از مداد چشم هایی که چرب هستند استفاده کنید زیرا ماندگاری بسیار بالایی دارند. بهتر است خانم هایی که سن بیشتری دارند از مداد چشم های تیره و دختر های جوان از رنگ های روشن تر استفاده کنند.

نکته: برای خود آرایی از برس و قلم مو های خوب و با کیفیت استفاده کنید. این کار رمز موفقیت در خودآرایی است و باعث می شود شما همان ظاهری را داشته باشید که می خواهید. برس ها و قلم موها بهتر است نرم و لطیف باشد و هنگام قرار دریافت روی پوست این نرمی و لطیف بودن حس شود، البته جنس آن ها باید طوری باشد که مواد آرایشی بتواند به خوبی روی سطح پوست حرکت کند. اگر یک قلم مو را در سایه یا رژگونه بمالید و رنگ آن قبل از زدن به روی صورت از قلم مو جدا بشود، آن قلم مو، قلم موی خوبی نیست .

گروه آرایش و زیبایی وبلاگ نیما

منبع: setare.com

به "آموزش خود آرایی و آرایش شخصی در 10 مرحله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش خود آرایی و آرایش شخصی در 10 مرحله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید