کرونا به چه بیماری شباهت دارد؟

به گزارش وبلاگ نیما، بررسی پژوهشگران اموری نشان داد که فعالیت سلول های بی (B cell) در کووید-19، به فعالیت آن ها در بیماری لوپوس شباهت دارد.

کرونا به چه بیماری شباهت دارد؟

در یک تحقیقات جدید، شباهت هایی میان کووید-19 و بیماری خودایمنی لوپوس یافت شده است. پژوهشگران دانشگاه اموری در بررسی موارد شدید کووید-19، فعالیت قابل توجه سلول های ایمنی را مشاهده کرده اند که به بیماری خودایمنی لوپوس شباهت دارد.

نتایج این پژوهش، با نتایج پژوهش های اخیر مطابقت دارد که نشان می دهند بروز التهاب شدید در کووید-19 ممکن است تشکیل مراکز اصلی و ساختار هایی که سلول های تولیدکننده پادتن در آن ها پرورش می یابند، مختل کند. بررسی پژوهشگران اموری نشان داد که فعالیت سلول های بی (B cell) در کووید-19، به فعالیت آن ها در بیماری لوپوس شباهت دارد.

سلول های بی، رونوشت هایی از پادتن ها را ارائه می دهند که سیستم ایمنی می تواند به کمک آن ها با عفونت مبارزه کند.

سلول ها در بیماران مبتلا به لوپوس، به صورت غیرمعمول فعال می شوند و تعادل عادی آن ها به هم می ریزد. این موضوع اغلب به تولید پادتن هایی منجر می شود که نسبت به سلول های بدن واکنش نشان می دهند و علائمی مانند خستگی، درد مفصلی، بثورات پوستی و مسائل کلیوی را به همراه دارند.

یافته های این پژوهش به مطرح کردن این ایده می پردازند که بیماران کووید- 19 نیز باید مورد ایمنی درمانی قرار بگیرند و دارو های ضد التهاب مصرف کنند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "کرونا به چه بیماری شباهت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به چه بیماری شباهت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید