رفتار شترمرغی اصلاح طلبان برنامه قبلی است نه سردرگمی

به گزارش وبلاگ نیما، یک سایت اصلاح طلب نوشت؛ دیکتاتوری شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان، نقض ماهیت انتخاباتی این تشکیلات است.

رفتار شترمرغی اصلاح طلبان برنامه قبلی است نه سردرگمی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ نیما، خردادنیوز نوشت: شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در تهران لیست نمی دهد. شورا در شهرهایی، چون مشهد و... لیست نمی دهد. اینکه اصلاح طلبان شورای عالی از تجربیات تلخ گذشته متنبه شده و آن را در رویکرد های آینده لحاظ می نمایند، امر خوب و درستی است، اما نکته آن است که این عدم ارائه لیست از سوی شورا (فارغ از وارد بودن یا نبودن آن) موجودیت و ذات این تشکیلات را که قرار بود انتخاباتی و در راستای هم افزایی این اردوگاه سیاسی در انتخابات باشد، نقض می نماید، مضاف بر آنکه همین شورا دقیقا مرتکب آن خطا و اشتباه شد و شرایط امروزی را پدید آورد.

اینکه شورا به هر دلیلی نمی خواهد لیست بدهد یا ندهد به خود این جریان و صلاحدید آنان باز می گردد، اما وقتی گفته گردد (که اینگونه گفته می گردد) که اصلاح طلبان مثلا در مشهد یا تهران لیست نمی دهند، این نه اشتباه که رسما و علنا مصداق تمامیت خواهی است، چرا که به هر دلیلی بعضی احزاب که عنوان اصلاح طلبی را یدک می کشند در انتخابات حضور دارند و نمی گردد نام اصلاح طلبی را در یک جریان خلاصه و محدود و محصور کرد همانگونه که آن احزاب هم نمی توانند ادعای نمایندگی جریان اصلاحات را داشته باشند.

اینکه شورای عالی با یک بیانیه خودش را کنار بکشد و دامن از وادی انتخابات بیرون ببرد، یعنی باز هم نمره منفی بزرگ در کارنامه آقای عارف و همراهان او، این بزرگواران که در انتخابات قبل با آن لیست کذایی شاهکار زدند، بعد در فراکسیون امید ابتر عمل کردند و در انتخابات اخیر هم توانایی یک رایزنی خشک و خالی هم نداشتند، وقتی خود را در نقطه کانونی یک جریان قرار می دهند، نمی توانند بی خیال اضلاع و اجزای دیگر شده و کار را وانهند، به عنوان مثال اگر آنان معتقد به عدم وجود کاندیدای اصلاح طلب در تهران بودند باید سفت و سخت پای کار ایستاده و اجازه ارائه لیست از سوی احزاب اصلاح طلب را نمی دادند که اگر که دادند که داده اند. پس اصلاح طلبان در انتخابات گزینه دارند و شورای عالی اصلاح طلبان بی خبر از ماجرا مشغول صرف چای در جلسات کذایی هستند؟!

مختصر و مفید آنکه از یک طرف، در رویکردی تمامیت خواهانه اعلام و ابلاغ می گردد که اصلاح طلبان (شورای عالی) در انتخابات لیست نمی دهند و خلاص، چون اعضای جدی جمع زیادی از احزاب حاضر در آن تایید نشده اند و از طرف دیگر همزمان گفته می گردد هر حزبی که خواست لیست بدهد! تازه گفته شده که ائتلاف هم حق ندارید انجام دهید! یعنی ملغمه ای بی ربط و سرشار از سردرگمی و فاقد هر گونه استراتژی تعیین! یعنی تمامیت خواهی در عین بی عملی.

شکست و حذف از قدرت حال به هر دلیلی بخشی از بازی سیاست است، اما اینکه سیاستمداران برای این روز های تلخ ناکامی فاقد هرگونه استراتژی و برنامه ای باشند و تنها یک عنوان باشند و یک تماشاچی صرف، واقعا از آن کار های نوبری است که شاید تنها جناب آقای عارف و اعضای کاربلد شورای عالی از پس آن بربیایند!

گرچه سایت اصلاح طلب، رویکرد شورای مذکور را به بی برنامگی و سردرگمی نسبت داده، اما به نظر می رسد اتفاقا تصمیم شترمرغی (!) شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان برای فرار از پاسخگویی و به رای گذاشتن رسمی کارنامه شورا در کنار حضور چراغ خاموش احزاب اصلاح طلب در میدان انتخابات باشد. آن ها هم می خواهند در انتخابات باشند و هم درباره عملکرد 6 سال گذشته مورد سوال واقع نشوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رفتار شترمرغی اصلاح طلبان برنامه قبلی است نه سردرگمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار شترمرغی اصلاح طلبان برنامه قبلی است نه سردرگمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید