اعتراض شدید ایران به آمریکا با احضار کاردار سوئیس

به گزارش وبلاگ نیما، وزارت خارجه ایران در اعتراض به سیاست های آمریکا در منطقه کاردار سوئیس را فراخواند.

اعتراض شدید ایران به آمریکا با احضار کاردار سوئیس

به گزارش حوزه سیاست خارجی وبلاگ نیما، کاردار سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در مورد مواضع مقامات آمریکا در مورد تحولات عراق به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات جنگ طلبانه و ناقض منشور ملل متحد مقامات آمریکایی به حافظ منافع آن کشور ابلاغ شد.

محسن بهاروند دستیار وزیر امور خارجه در نشست احضار کاردار سوئیس از حافظ منافع آمریکا خواست که علاوه بر اعلام اعتراض ایران به آمریکا این پیام را به آنها برساند که کشور عراق یک کشور مستقل است و مردم عراق نیز مردمی آزادیخواه، استقلال طلب و شرافتمند هستند. ارتش آمریکا بدون ارائه کوچکترین شواهدی در مورد مقصر بودن آنها حداقل 25 نفر از جوانان ملت عراق را به شهادت رسانده و تعداد بی شماری را مجروح کرده است. طبیعتا مردم عراق به کشوری که سرزمین آنها را اشغال کرده و جوانان آنها را می کشد واکنش نشان می دهد. آمریکایی ها حتی دو نقطه را همزمان در سوریه بمباران کرده اند که نشان می دهد بدنبال اهداف دیگری هستند و بهانه جویی می کنند.

مقامات آمریکایی بهتر است دست از فرافکنی برداشته و بی دلیل به کشور ما اتهام نزنند.

به وی گوشزد شد که ایران کشوری جنگ طلب نیست ولی در مقابل هیچ تهدید و هر اقدام نابخردانه ای هم دست بسته نیست و با تمام قدرت از خود دفاع می نماید. دولت آمریکا بجای اتهام زنی بی مورد به دیگران باید یاد بگیرد چگونه با ملتهای دیگر حرف بزند و دست از اشغالگری بردارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراض شدید ایران به آمریکا با احضار کاردار سوئیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض شدید ایران به آمریکا با احضار کاردار سوئیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید