آخرین وضعیت تشکیل جلسه کمیته مزد ، وزارت کار خواستار معرفی نماینده کارگران و کارفرمایان شد

به گزارش وبلاگ نیما، کننده مجمع عالی کنندگان کارگران گفت: وزارت کار نامه ای را به کنندگان کارگران و کارفرمایان ارسال کرده است تا کنندگان خود را برای حضور در کمیته مزد اعلام کنند.

آخرین وضعیت تشکیل جلسه کمیته مزد ، وزارت کار خواستار معرفی نماینده کارگران و کارفرمایان شد

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ نیما، محمدرضا تاجیک، کننده مجمع عالی کنندگان کارگران درباره آخرین جلسه شورای عالی کار گفت: فعلاً وزارت کار اعلام کرده است که کنندگان خود برای حضور در کمیته مزد را اعلام کنید.

وی ادامه داد: به نظر می رسد علت اینکه تا کنون جلسات کمیته مزد برگزار نشده است، سهل انگاری مسئولان است، اما با بهانه هایی مانند معرفی کننده کارگران وقت می خرند تا از برگزاری جلسه فرار کنند.

تاجیک با انتقاد شدید از عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار گفت: متأسفانه وزارت کار با تخلف از وظایف قانونی خود طبق مواد 167 و168 قانون کار در سال 97 ضربه جبران ناپذیری به طبقه کارگران وارد کرده است.

رئیس مجمع کنندگان کارگران استان تهران گفت: مهمترین موضوع حال حاضر جامعه کارگری تامین معیشت خانوار کارگران می باشد ، مطمئنا در صورت عدم تامین معیشت شاهد مسائل روز افزون در چرخه تولید می باشیم . چگونه کارفرمایان و کنندگان دولت می توانند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشند؟

تاجیک اضافه نمود: با توجه به تبعات فراوان عدم تامین معیشت کارگران، مطمئنا شرکای اجتماعی از تبعات عدم افزایش مزد و تامین معیشت آگاهی ندارند و یا سرنوشت بیش از نیمی از جمعیت کشور برای آنها از درجه اهمیت ساقط است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آخرین وضعیت تشکیل جلسه کمیته مزد ، وزارت کار خواستار معرفی نماینده کارگران و کارفرمایان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت تشکیل جلسه کمیته مزد ، وزارت کار خواستار معرفی نماینده کارگران و کارفرمایان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید